Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


trifid:start

Časopis Trifid

Trifid je oficiální periodikum společnosti Darwiniana (ISSN 1214-4134). Je vydáván od roku 1996 a za tu dobu prošel mnoha proměnami. V letech 2015 - 2017 vychází dvě čísla ročně ve formátu B5. Od roku 2018 bude Trifid volně distribuován v internetové podobě.

Obsahem Trifida jsou články o masožravých rostlinách a jiných botanických kuriozitách v nejširším spektru. Najdete v něm informace z anatomie a morfologie rostlin, zprávy o pozorování rostlin na přirozených stanovištích, reportáže z návštěv lokalit, zkušenosti s pěstováním. Dále zde naleznete informace o tom, co se děje v Darwinianě, pozvánky na nejrůznější akce a setkání, svodky z fóra či zprávy ze semenné banky společnosti.

Protože Trifid je autorským počinem Darwiniany, měly by být jeho náplní především příspěvky od členů - ať už se jedná o články, fotografie či kresby. Rádi bychom tedy zde vyzvali ke spolupráci na časopisu širokou členskou základnu i ostatní příznivce masožravek či jiných botanických kuriozit a návštěvníky našeho fóra. Budeme moc rádi za jakékoliv příspěvky týkající se náplně Trifida, zvláště pak původní články o pěstování rostlin či návštěvách lokalit. Stejně tak oceníme nabídky fotografií, ilustrací nebo například pomoc s překlady z cizích jazyků. Prosím neváhejte a dejte nám vědět, pokud máte chuť se na tvorbě Trifida jakkoliv podílet, KAŽDÁ Vaše pomoc je velmi vítána.

Redakční rada

  • šéfredaktor Patrik Hudec
  • 2Mixal – grafika
  • Jana Rubešová, Patrik Hudec – distribuce
  • Michal Rubeš – sazba

Starší papírová čísla jsou dostupná k zapůjčení v knihovně Darwiniany nebo volně ke stažení v sekci Soubory ke stažení na webových stránkách společnosti.

Spolupracovník Jan Hradil zpracoval a naše členka Jana Křapová následně zaktualizovala seznam všech článků do přehledné tabulky, v níž zjistíte základní informace (autora, název článku, stranu).

trifid/start.txt · Poslední úprava: 2017-12-26 11:22 (upraveno mimo DokuWiki)