Trička a tílka

K dispozici je několik pánských a dámských střihů, podívejte se prosím do příslušné sekce našeho Obchodu.

  • různobarevná pánská trička s motivy Nepenthes mirabilis, Drosera adelae, Cephalotus follicularis a Utricularia beaugleholei z dílny Allena Lowrieho. JIŽ VYPRODÁNO.

Kateřina Braunová: V roce 2013 jsme se rozhodli nechat vyrobit další sérii darwinianích triček. Motiv rosnatky okrouhlolisté je z dílny Mirka Macáka, kterému tímto děkuji za jeho poskytnutí. Také děkuji Michalu Koubovi za grafické práce, Katce Králové, se kterou jsme vybírali barevné kombinace a samozřejmě Správní radě za posvěcení celého nápadu. Trička jsme zkoušeli prát – nepouštějí barvu a jsou kvalitní. Označení velikosti může být zavádějící, proto doporučuji vzít si spíše větší velikost, než jste zvyklí (tabulka velikostí je u každého trika). Velikost S a M doporučuji pro děti.

Adler Heavy, červená
Adler Heavy, námořní modrá
Adler City, jemně zelená
Adler City, trávová zelená
Sol's Miss, tmavě fialová (dark purple)
Sol's Miss, tmavě fialová (dark purple)

A protože byl o trička s rosnatkou zájem a kupující se nás ptali na další barvy a dokonce i na tílka, rozhodli jsme se navázat na úspěšnou sérii a pro výstavu 2017 připravili dotisk. Pánové se dočkali tmavě zelené a hlavně černé varianty, za kterou mnozí mylně zaměňovali původní tmavě modrou verzi z roku 2013. Těď už snad bude rozdíl mezi námořní modří a černým provedením jasně patrný.
V dámském provedení jsme zaznamenali pro změnu zvýšenou poptávku po tílkách, čemuž jsme se rozhodli také vyjít vstříc. Sytě žlutá a tmavě zelená si jistě najdou místo v nejednom šatníku. A aby to pánům nebylo líto, jedno tílko v šedé variantě jsme připravili i pro ně. :-P

Poděkování Kubovi Štěpánovi za snímky a poskytnuté prostory.

Adler Heavy, tmavě zelená
Adler Heavy, černá
Adler Heavy, černá
Adler Core, šedá
Adler Core, šedá
Adler Triumph, žlutá
Adler Triumph, žlutá
Adler Triumph, tmavě zelená
Adler Triumph, tmavě zelená

V roce 2007 oslovil Martin Spousta uznávaného odborníka nejen na australské masožravky Allena Lowrieho a poprosil jej o některé jeho perokresby, které by mohly být vytisknuty na trika Darwiniany. Pan Lowrie se nechal slyšet, že „pro Darwinianu cokoliv“ a dovolil použít pro tyto účely několik svých kreseb. Z nich vybrali Martin a Honza Franta čtyři a ty pak pomocí sítotisku přenesli na trika.

K dispozici jsou tedy kresby Nepenthes mirabilis, Drosera adelae, Cephalotus follicularis, Utricularia beaugleholei.

Trika jsou ve dvou barvách, černá se stříbrným potiskem a žlutá s černým potiskem. Jedná se o zvláštní barvu na textil, která prakticky nejde seprat. Pokoušeli jsme se o to u několika testovacích vzorků, ale bezúspěšně. Velikosti jsou M, L, XL a XXL. Každé má na zádech ve výši ramen nápis DARWINIANA.CZ.

Cena pro člena je 100 Kč za triko, pro ostatní 150 Kč. K tomu je třeba připočítat poštovné a balné.

Nepenthes mirabilis
Drosera adelae
Cephalotus follicularis
Utricularia beaugleholei