Staňte se členy

Nejdříve si přečtěte Stanovy společnosti.

Nejjednodušší cesta je vyplnit a odeslat níže uvedený formulář (tlačítko Submit). Po jeho odeslání prosíme o strpení, přihláška se bude jeden až dva týdny zpracovávat.

jméno a příjmení
adresa
informace o uchazeči

Alternativně si můžete stáhnout přihlášku, vyplnit ji a poslat e-mailem na info@darwiniana.cz. Případně ji vytiskněte a pošlete klasickou poštou na adresu našeho spolku: Darwiniana, Jana Rubešová, Křižovnická 8, 110 00  Praha 1.

Členské příspěvky se platí na celý kalendářní rok a činí 150 Kč.

Po obdržení přihlášky dostanete svoje číslo člena, které pak použijete při platbě jako variabilní symbol. Jak poukázat peníze Darwinianě se dozvíte zde.

  1. Členství v Darwinianě by nemělo být zcela pasivní. Příkladem je časopis Trifid. Bylo by mylné se domnívat, že jde o časopis, do něhož mohou psát pouze „vyvolení“. Naopak. Je určen všem, je výsledkem aktivity celé členské základny. Bude-li slabá, neklamnou reflexí toho stavu bude i náš magazín. Jiným příkladem je účast na setkáních, Valných hromadách, výstavách apod. – budou-li navštěvovány sporadicky, šedá na povrch bude i Darwiniana, a spolupráce na různých projektech okolo MR jako Jak Na Ně (JNN) nebo Kosiště). Darwiniana by prostě řečeno neměla představovat záležitost několika jedinců, nýbrž společnou věc. Čím více členů se do ní zapojí aktivně, tím větší potenciál sdružení doma i za hranicemi.
  2. Prostřednictvím aktuálního členského adresáře se vám otevírá možnost celé řady kontaktů s pokročilými pěstiteli a znalci MR aj. botanických kuriozit, z nichž plynou nepřeberné možnosti, jak získat jinak obtížně dostupné druhy, informace, pomůcky, suroviny apod. A protože Darwiniana navazuje, rozvíjí a udržuje kontakty s mateřskými společnostmi i vynikajícími znalci v zahraničí, může člen jejím prostřednictvím získávat nové kontakty a informace nejen z domácího prostředí.
  3. S důvěrou se můžete obracet nejen na členy Správní rady, na viceprezidenta či prezidenta Darwiniany, ale i na další aktivní členy našeho týmu (webmastera, pokladníka,…).
  4. Také můžete mimo jiné využívat nabídky naší společné knihovny nebo semenné banky a čerpat mnohé další výhody: slevy u vybraných obchodníků a na věci s logem Darwiniany, atd.
  5. U nových členů se krom respektování stanov předpokládá dostatek samostatnosti a svobodné vůle v tom, jak servis Darwiniany využije k vlastní spokojenosti co nejlépe.