Trifid 2012/3&4

  • ročník 17
  • ISSN 1214-4134
  • počet stran 80
  • redakční uzávěrka 30. 11. 2012

Adam Veleba

Představení knížky autorů Grega Bourkeho a Richarda Nunna.

Dr. Thomas Gronemeyer

Informace o relativně nedávno objeveném druhu láčkovky a jejím prostředí.

Jarda Neubauer

Přemýšleli jste někdy, jak zkrášlit zástup květináčů s masožravkami na parapetu? Podle Jardova návodu si můžete vytvořit pěknou a jednoduchou skalku s mexickými tučnicemi.

Jakub Štěpán

Často na fóru vídáme dotazy, jak na výsev masožravek. Tak jsme připravili základní informace pro nejběžněji pěstované druhy.

Stewart McPherson

Důležité aspekty v pěstování heliamfor a jak je převést do praxe.

Katka Králová

Že i v chladné Skandinávii můžete najít masožravky, se dočtete v článku z třídenního putování po norském národním parku.

Dan Hordějčuk

Článek o výletu za dvěma orchidejemi, konkrétně kruštíkem polabským (Epipactis albensis) a kruštíkem modrofialovým (Epipactis purpurata). Zezačátku situace nevypadala moc příznivě. Nakonec ale neskončila zas tak špatně.

Jarda Neubauer

Při svých toulkách přírodou nemusíte v porostu hledat jen masožravé rostliny, ale také orchideje. Nejsou samozřejmě tak velké, jako jejich tropické příbuzné, ale rozhodně stojí za pohled.

Hasan Yıldırım, Serdar Gökhan Şenol & Ademi Fahri Pirhan

Stručný popis, mapka rozšíření, detailní fotografie a určovací klíč k tureckým tučnicím Pinguicula habilii, Pinguicula crystallina a Pinguicula balcanica subsp. pontica.

Celý článek je k dispozici zde.

Stewart McPherson Informace o druhu a prostředí výskytu.

Jakub Štěpán

V některém z minulých Trifidů jsme vám představili pokus, kde Kuba vysadil do jedné nádoby více druhů masožravek, konkrétně bublinatek, aby zjistil, která v konkurenci vydrží nejdéle. Teď se můžete dočíst, jak to dopadlo.