Trifid 2012/2

  • ročník 17
  • ISSN 1214-4134
  • počet stran 44
  • redakční uzávěrka 31. 8. 2012

Pavel Brzeska

Po dlouhých 10 letech bez masožravých rostlin se autor rozhodl ke svému koníčku vrátit. A začal rovnou experimentem. Svou sbírku zkusil založit ze starších semen, která mu z dřívějšího pěstování zbyla. A co mu všechno vyklíčilo? Kterým druhům se naopak klíčit nechtělo? Dozvíte se v článku.

Karol Gazdik

Jak již název napovídá, najdete v článku fotografie a poznatky z mikroskopování pastí jednoho z méně rozšířených rodů masožravých rostlin – rodu Genlisea.

Gerald Comte

Další článek o cestování po americkém státě Florida. Ač by se z nadpisu mohlo zdát, že autor hledá pouze špirlice, není tomu tak. Najdete zmínku i o rosnatkách, bublinatkách a samozřejmě i některých nemasožravých druzích rostlin.

Patrik Hudec

Reportáž z každoroční výstavy masožravých rostlin, kterou Darwiniana pořádá v pražské Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze.

Jan Novák

Vyprávění z cest po jihoamerické Patagonii převážně za kaktusy. Nechybí ani návštěva tučňáků.

Jakub Štěpán

Kuba často navštěvuje různé české lokality masožravek. Tentokrát se vydal zjistit, jak si stojí bublinatky poblíž Lysé nad Labem.

Adam Veleba

Zkušenosti s pěstování této teprve pár let známé rostliny a její popis.

Adam Veleba

Kdysi se na Chramst!u objevil článek o LED diodách a jejich vlivu na růst masožravých rostlin. Adam postupně získával více a více informací a zkušeností, které si teď můžete přečíst i vy.