Trifid 2011/4

Miloslav Macháček

O přírodní památce Na plachtě jistě mnozí z vás slyšeli. Slávek se rozhodl ji prozkoumat podrobněji, a proto se vydal přímo na místo, aby zjistil, jak to doopravdy je s údajným výskytem masožravých rostlin. Jestli byla výprava úspěšná a co dalšího můžete na Plachtě potkat, se dočtete ve článku.

Jirka Vaněk

Otázka krmení této nádherné rosnatky se mezi pěstiteli řeší již docela dlouho. Jirka se rozhodl zjistit rozdíl mezi krmenými a nekrmenými rostlinkami a výsledek pokusu vám přinášíme v tomto článku.

Albert Damaška

Tentokrát přinášíme článek, ve kterém se nedočtete o masožravkách, ale o neméně zajímavém italském rostlinstvu. Objevuje se v něm velké množství orchidejí a dalších rostlin, na řadu přijdou i zástupci živočišné říše, konkrétně z řad brouků.

Kateřina Mertová

Přehled biotopů, na kterých se vyskytují rosnatky podrodu Bryastrum (trpasličí rosnatky), a rozdělení druhů podle tvaru nebo velikosti gemmů.

A. Lowrie, J. G. Conran

Pokračování popisu druhů z komplexu kolem D. whittakeri. V tomto díle se seznámíte s druhy Drosera praefolia a Drosera schmutzii.

Jaroslav Neubauer, Mirek Macák, Pepa Malínský

Další díl vyprávění z cesty za evropskými tučnicemi. Tentokráte potkáme i další zástupce masožravých rostlin, a to rosnolisty.

Martin Maloušek

Další pokračování seriálu a mikroskopování. Tentokrát vám Martin představí některé preparáty z řad živočichů.