Trifid 2013/3&4

  • ročník 18
  • ISSN 1214-4134
  • počet stran 76
  • redakční uzávěrka 30. 11. 2013

Dan Hordějčuk

Fotografie a poznatky z exkurze do NPR Oblík organizované Českou botanickou společností.

Patrik Hudec

Již podesáté se v červnu 2013 konala výstava masožravých rostlin a jiných botanických kuriozit pořádaná Darwinianou ve spolupráci s Botanickou zahradou Přírodověděcké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Prostřednictvím Trifida se můžete podívat, jak výstava probíhala. V článku najdete nejen spoustu fotografií ale i praktické informace, například jak výstava dopadla finančně.

Katka Králová, Jarda Neubauer, Dan Hordějčuk

Poslední část vyprávění z cesty po jihozápadní Evropě. Tentokrát zamíříme do Itálie za relativně nově popsanými tučnicemi Pinguicula apuana a Pinguicula mariae. Úplně poslední zastávka na cestě domů bude ve švýcarských Alpách.

Jaroslav Neubauer

Autor přináší užitečné poznatky o evropských tučnicích jak z jeho cest, tak z pěstování v kultuře od semen až do dospělosti.

Jakub Štěpán

Skandinávie Jakuba odjakživa zajímala, takže nabídnutou příležitost cestovat do finského národního parku Lemmenjoki uvítal. V článku najdete jeho zkušenosti z cesty a nechybí ani fotografie nádherné severské přírody.

Jiří Vítek

Pokračování článku o symbióze mezi mravenci a termity a rostlinami rodu Nepenthes.

Albert Damaška

Přestože expedice do Thajska byla zaměřena primárně entomologicky, neopomněli účastníci koukat po okolní flóře, a tak můžete v článku najít i fotografie láčkovek.

Stewart McPherson

Informace o sice méně známém, nicméně krásném rodu masožravých rostlin – Byblis.

Christian Dietz

Druhá část povídání z výpravy do Western Cape v Jihoafrické republice. Kromě vyprávění v článku najdete spoustu fotografií jak rosnatek, tak i dalších masožravých rodů.