Trifid

Trifid je elektronický časopis o masožravých rostlinách. K dispozici je také jeho původní verze, ve které se však již nové články neobjevují. Dříve vycházel v papírové podobě a všechna čísla jsou k dispozici ke stažení v sekci Soubory ke stažení.

Botanická zahrada Střední zemědělské školy v Rakovníku Vás zve na již patnáctý ročník výstavy Tajemný svět masožravých rostlin. Tentokrát bude rozšířená i o africké fialky. Otevřeno bude o víkendu 31. 8. a 1. 9. od 9 do 17 hodin. Výstava je součástí Rakovníckého posvícení.

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, jsou Shnilé louky. Je to jedinečné místo, kde žije mnoho vzácných živočichů a rostlin. Mezi nimi i naše nejvzácnější masožravka - tučnice česká. O tuhle lokalitu se staráme již jedenáctým rokem a snažíme se, aby tu mohla růst i nadále.

→ Číst dále...

 

Kamarádka z masožravé čtvrti si přede mnou posteskla, že už spoustu let neviděla na vlastní oči skoro žádnou, ani tu nejprofláklejší, lokalitu masožravých rostlin ve volné přírodě, samozřejmě vyjma Kosiště obhospodařovávaného Darwinianou, natož pak rostliny na ní.

→ Číst dále...

 

Na EEE bylo možné navštívit zajímavé přednášky. Protože víme, že ne všichni zájemci měli možnost je navštívit, poprosili jsme přednášející, zda je můžeme nahrát na video. Kuba Štěpán se ujal natáčení, takže vám nyní můžeme přednášky přinést až na vaše obrazovky.

→ Číst dále...

Dneska jsem trochu vylepšoval svoje poličky na masožravky. Tak mě napadlo, že nafotím jejich montáž a podělím se s těmi z vás, kteří mají také malý byt a zápasí s místem pro oblíbené kytky.

→ Číst dále...

Blíží se období kvetení tučnice české na Kosišti. Podle našeho zvěda by mohlo nastat asi za tři týdny. Proto se sejdeme na Kosišti v sobotu 25.5. v 10 hodin dopoledne. Tento termín je ale nejistý, podle počasí se tak může tak o týden posunout.

Tentokrát nebudeme pracovat, nebudeme tahat větve, nebudeme kácet stromky. Půjdeme se prostě podívat na louku plnou rozkvetlých tučnic.

Počet návštěvníků je omezen, přednost dostanou ti, kteří se na údržbě Kosiště v minulosti podíleli a členové Darwiniany. Pokud máte zájem se podívat (nejen) na rozkvetlé tučnice, setkat se s dalšími pěstiteli, hlaste se prosím na fóru nebo na info@darwiniana.cz. Na dopravě se domluvíme, vzájemně se jako vždy pobereme auty.

Setkání se neslo v duchu EEE, na které se intenzivně připravujeme. Nezapomněli jsme však na výměnu kytek, povídání, kafe, nějaké zobání, atd. Sešli jsme se v hojném počtu deseti pěstitelů, takže i povídání bylo véce než dost.

Setkání pěstitelů probíhají každé první pondělí v Praze 1 kousek od stanice Staroměstská. Přijít může každý, jen se prosím předem ohlaste, ať je dost židlí.

Zápis ze setkání je veřejně k dispozici, najdete tam více podrobností.

Jestli se chcete podílet na činnosti spolku, nabízíte pomoc, chcete organizovat výlet či setkání, dejte nám prosím vědět.

Včera jsme se po měsíci opět sešli. Přivítali jsme mezi námi jednoho nového pěstitele, připilo se na zdraví novorozené vnučky, probrali kytky, sníh, mráz, rašeliniště atd. Prodejci na EEE se postupně registrují, DarwiKuk se rozšiřuje o nové funkce, Kosiště plánujeme navštívit s koncem února. V pondělí jsme se sešli v hojném počtu, dokonce jsme mezi námi přivítali jednu novou, milou tvář. Povídalo se o masožravkách, kaktusech, orchidejích. Probrali jsme naše přípravy na jaro, ale také na EEE. Prodejci jsou registrováni, v jednání jsou trika, poutače, cedulky, atd… Je toho dost. :-)

Zápis ze setkání je veřejně k dispozici, najdete tam více podrobností.

Jestli se chcete podílet na činnosti spolku, nabízíte pomoc, chcete organizovat výlet či setkání, dejte nám prosím vědět.

KosištěJiž podruhé v této sezóně jsme se sešli na Kosišti nedaleko České lípy, abychom se postarali o jeho pravidelnou údržbu. Tradičně šlo zejména o odstranění náletových dřevin, které by v budoucnu způsobily razantní přeměnu ekosystému a vymizení nejvzácnějších druhů této lokality, mezi kterými je například naše endemická masožravka tučnice česká.

→ Číst dále...

Začátkem února Robert Hanzlík spustil na Facebooku anketu, ve které se ptal, které nové funkce byste ocenili u DarwiKuku. A jak to dopadlo?

→ Číst dále...

 

<< Novější zápisky | Starší zápisky >>

Aby vám nic neuniklo, doporučujeme odebírat články RSS čtečkou: RSS.

K dispozici je též Archiv Trifida.

Další možnost je odebírat nové články emailem. V nastavení pak zatrhněte volbu blog:*.