Pozvánka na velkou Výstavu 2023

datum:
2023-06-15
autor:
Michal Rubeš

Vážení milovníci masožravek,
zveme vás na již dvacátý ročník výstavy masožravých rostlin, kterou pořádá naše společnost pěstitelů masožravek Darwiniana.

Tato největší tuzemská masožravková událost je pro veřejnost otevřená od pátku 23. června do neděle 2. července. Otevřeno máme denně od 9 do 18 hodin v dolním skleníku Botanické zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Vstupné zaplatíte stejné jako do skleníku.

Součástí výstavy je bohatý prodej několika zavedených prodejců nejen masožravek.

K dispozici vám budou organizátoři, kteří vám na požádání vysvětlí jak která masožravka loví a žije, jak se pěstují a která je vhodná právě do vašeho bytu či zahradu.

Prodávat budou:

Dále tu bude průběžně doplňovaný prodej přebytků členů společnosti Darwiniana a pomocníků.

Tolik prodejců masožravek se během roku nikde u nás nesejde, je to tedy jedinečná šance si odnést spoustu zajímavých druhů.

Vítáme všechny zájemce z řad škol. Pokud se předem objednáte na info@darwiniana.cz, připravíme vám zdarma výklad přizpůsobený přímo pro vás. Máme zkušenosti s výkladem pro mateřské školy, základní školy, ale i střední školy a gymnázia. Často k nám zavítají i studenti škol speciálních nebo škol pro hendikepované. Zvláště prohlídky pro nevidomé a slabozraké patří k těm s oboustranně silným zážitkem.

Darwiniana je tu pro všechny pěstitele masožravek. Přijít pomoci s výstavou může každý nadšený pěstitel jakéhokoliv věku. Stavět ji začínáme ve čtvrtek 22. 6. dopoledne. Pro každého se najede to, co odpovídá jeho možnostem. Jedná se o nošení kytek, rozmístění stolů, plnění van rašelinou, instalace květináčů do expozice, atd. Hlavně se ale u toho budeme bavit.

Dále uvítáme pomocníky během celé výstavy. Je třeba zalévat, kontrolovat stav rostlin, provázet návštěvníky, no a opět se bavit.

Jestli máte zájem se na výstavě podílet jako pomocník, zapište se prosím do tabulky.

Výstava je to pěstitelská, takže pokud máte doma nějakou pěknou masožravku, můžete ji přinést a zapůjčit.

Pomocníci mají po celou dobu výstavy vstup zdarma a mají možnost si dát kytky do prodeje přebytků pěstitelů.


Více se dozvíte na stránce o našich výstavách, případně pište na info@darwiniana.cz, nebo mi zavolejte.