Masožravé rostliny neboli masožravky

Aktuality

  • Chystáte se někam na výlet za masožravkami? Dejte vědět i dalším pěstitelům a vezměte je s sebou. Společná výprava nebo výlet je vždy zábavnější. Napište nám.

U příležitosti 20. výročí pražské výstavy masožravek jsem si řekl, že by bylo zajímavé vědět, kdo jsou ti nadšenci, kdo dávají všanc vlastní kytky. Na výstavě se totiž nevystavují masožravé rostliny botanické zahrady, ale rostliny nás menších či větších pěstitelů.

→ Číst dále...

 

Vážení milovníci masožravek,
zveme vás na již dvacátý ročník výstavy masožravých rostlin, kterou pořádá naše společnost pěstitelů masožravek Darwiniana.

Tato největší tuzemská masožravková událost je pro veřejnost otevřená od pátku 23. června do neděle 2. července. Otevřeno máme denně od 9 do 18 hodin v dolním skleníku Botanické zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Vstupné zaplatíte stejné jako do skleníku.

Součástí výstavy je bohatý prodej několika zavedených prodejců nejen masožravek.

K dispozici vám budou organizátoři, kteří vám na požádání vysvětlí jak která masožravka loví a žije, jak se pěstují a která je vhodná právě do vašeho bytu či zahradu.

Prodávat budou:

Dále tu bude průběžně doplňovaný prodej přebytků členů společnosti Darwiniana a pomocníků.

Tolik prodejců masožravek se během roku nikde u nás nesejde, je to tedy jedinečná šance si odnést spoustu zajímavých druhů.

→ Číst dále...

 

<< Novější zápisky | Starší zápisky >>

Další články najdete v našem internetovém časopisu Trifid – informace z masožravého světa, aktuality, akce a mnoho jiného.