Masožravé rostliny neboli masožravky

Na jednom ze setkání masožravkářů na síti jsem se chlubil se svými výsevy heliamphor. Na tom by nebylo nic zvláštního, heliamphory vysévá každý nadšenec do heliamphor. Pokud ne, tak to aspoň jednou zkusil. Po přečtení dostupné literatury jsem si i já řekl, že to zkusím, ale rozhodně jsem si říkal, že to asi není postup hodný k masovému množení helin. Totiž všechny články či diskuse na různých fórech, co jsem k tomu našel, uvádí několik úskalí množení heliamphor ze semen, tedy generativně.

→ Číst dále...

 

Darlingtonia patřila vždy mezi pro mě nejvíce atraktivní rostliny. Pokusy s pěstováním v domácích podmínkách vždy ztroskotaly, většinou v předjaří zcela vysílená rostlina odešla do „věčných lovišť“.

Jak jsem se tak prokousával pěstitelstvím masožravých rostlin, vybudoval jsem na zahradě zapuštěný fóliovník. Prvotní účel byl na pěstování evropských tučnic. Postupně v něm přibývaly další rody masožravek např. Dioanaea, Sarracenia a Drosera. Poslední pokus s Darlingtonií se opět chýlil ke konci, asi ne úplně dobrým a ztrápená rostlinka se chystala na svou poslední cestu.

→ Číst dále...

 

<< Novější zápisky | Starší zápisky >>

Další články najdete v našem internetovém časopisu Trifid – informace z masožravého světa, aktuality, akce a mnoho jiného.