Masožravé rostliny neboli masožravky

Trifid – informace z masožravého světa, aktuality, akce, to všechno najdete v našem internetovém časopisu.

Letošní, již osmnáctý ročník naší tradiční výstavy masožravých rostlin opět poznamenala pandemie COVID-19. Loni jsme s notnou dávkou štěstí termínem proklouzli po prvním, jarním lock-downu do samotného začátku rozvolňování pro pořádání větších akcí a i tentokráte jsme si vybrali notnou dávku štěstěny. Absolutní čísla nově nakažených byla v ročním srovnání výrazně horší, takže ještě v květnu reálně hrozilo, že kvůli pomalému náběhu očkování můžeme ze dne na den všichni pomahači jednoduše skončit v karanténě či izolaci. Byli jsme proto na pochybách, zda Výstavu vůbec uspořádáme, a zvažovali všechny možnosti, jak se se situací popasovat – včetně zkrácení Výstavy či rozdělení pomocníků na dvě zcela oddělené skupiny a samozřejmě důsledného testování.

→ Číst dále...

Je to možná trochu ostuda, masožravým rostlinám se nevěnuji zrovna úplně krátce, ale až do letošního roku jsem neměl ve své sbírce fotku žádné naší přírodní bublinatky v květu. To jsem sice napravil nedaleko Prahy v nedávné době, ale nemohl jsem se ke květům dostat tak blízko, jak bych chtěl, a tak i přes docela pokročilou fototechniku jsem se s fotkami necítil prostě úplně spokojen.

Na Facebooku jsem oproti tomu zaznamenal lokalitu, která byla vychvalována za tisíce kvetoucích rostlin, snadnou dostupnost a podle fotografií soudě, i právě jednoduchý přístup k rostlinám samotným a jejich květům.

→ Číst dále...