Masožravé rostliny neboli masožravky

Jubilejní dvacátý ročník výstavy masožravých rostlin pořádaný společnými silami Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a spolku pěstitelů masožravek a jiných botanických kuriozit Darwiniana se svým druhým víkendem výjimečně překulil až do začátku prázdnin a celý do astronomického léta. Posun o jeden týden oproti zaběhanému harmonogramu si vyžádala výstava kolegů kaktusářů, která v dolním skleníku Zahrady předcházela té naší. Alternativní návrat do horního skleníku jsme totiž zamítli. Přeci jen, ten tepelný komfort a velké prostory jsou pro pořadatele, prodejce i vystavovatele k nezaplacení. Pro zapůjčené rostliny pak ani nemluvě. I tak finálnímu rozhodnutí předcházela poměrně dlouhá diskuze, protože jsme se obávali, jak moc negativně se očekávaný hromadný úprk na dovolenou podepíše na návštěvnosti. Ale o tom podrobněji až dále.

→ Číst dále...

Červencové zasedání správní rady kromě běžných provozních záležitostí nečekaně odstartovalo i nový projekt, který bych vám chtěl nyní představit. Začalo to celkem nevinně. Michal Kouba přednesl nabídku svého syna Jana Kouby, že by nebylo špatné mít na výstavu popisky k rostlinám či skupinám rostlin tak, aby si základní informace mohli návštěvníci přečíst. Přirovnejme to k popiskům třeba v zoo nebo v muzeích. Oba jsou zběhlí grafici a návrh byl vstřícně přijat.

→ Číst dále...

 

<< Novější zápisky | Starší zápisky >>

Další články najdete v našem internetovém časopisu Trifid – informace z masožravého světa, aktuality, akce a mnoho jiného.