DarwiKuk: Síla (signálu) se probouzí

datum:
2018-10-07
autor:
Michal Rubeš

Někteří z vás mají umístěný DarwiKuk, který vám pravidelně monitoruje teplotu a vlhkost u masožravek, dále od WiFi, takže se potýkají s nedostatečným signálem. Řešením je použití modelu Dlouhán s anténou, ale i tady jsem ve dvou případech narazil na jeho limity. Je to jednoduché zařízení a nemá na sobě žádnou signalizaci síly signálu. Proto jsme ji přidali mezi měřené hodnoty. Stažená data mají nyní o sloupeček více – RSSI, což je útlum v dB. Čím nižší RSSI je, tím je síla signálu slabší. Pozor, číslo to je záporné, takže -72 dB je horší signál než -23 dB.

V automatickém načítání do Google tabulek se vám objeví další sloupeček, ten si pojmenujete třeba RSSI nebo síla WiFi. Problém je, pokud v tom sloupečku už něco máte. V tom případě se data nenačtou a hlásí chybu. Řešení je snadné, prostě přidejte do tabulky jeden sloupeček vpravo za vyhrazenou oblast pro data.

A jak se stalo, že váš DarwiKuk najednou posílá i sílu signálu? Upravil jsem program a DarwiKuky si ho sami stáhly a nainstalovaly.

Jestli máte jakýkoliv dotaz, případně si chcete DarwiKuk pořídit, obraťte se na nás.