Setkání v Čečelicích

datum:
2018-09-10
autor:
Michal Rubeš

Jak již jistě víte, v roce 2019 Darwiniana organizuje evropské setkání pěstitelů masožravek. S tím je spojeno mnoho různé práce a hlavně organizace. Vše je potřeba probrat, pobavit se o možnostech, nápadech, rozdělit úkoly. To byl hlavní důvod setkání pěstitelů masožravek v Čečelicích u našich milých hostitelů – rodiny Verdycků.

Během dopoledne v sobotu 8.9.2018 jsme se začali scházet. Všichni přijeli auty, někteří se nechali svézt. Čečelice leží kousek od Mělníka, necelou hodinku autem z Prahy.

S Janou a Leošem jsme dorazili jako prví. Zatímco ostatní se po přivítání rozběhli po kytkách, já se s Ludem odebral k jeho počítači. Pomohl jsem mu uvést do provozu DarwiKuk. Chvilku to trvalo, pral jsem se statečně s vlámštinou. Nakonec se vše podařilo a Ludo už sleduje grafy teploty, vlhkosti a osvětlení.

Letos přesazené mucholapky, které se neprodaly v červnu na Výstavě.
„Tak jsem je sem postavila a nechala stát…“

Připojili jsme se k ostatním a zjistili jsme, že zbytek účastníků již dorazil.

Chtěl jsem se hned vrhnout na agendu EEE, ale to nešlo. Společnost byla v družném hovoru o masožravkách a nějakou připravenou agendu neřešila. Vzdal jsem to a počkal až na dobu po obědě. Řekl jsem si, že s plným břichem budou všichni lapat po dechu, takže budu mít šanci probrat to, kvůli čemu jsme se tu hlavně sešli.

A sedělo se a povídalo.

Oběd byl formou grilu. Každý něco přinesl, tak jsme to hodili na jednu hromadu a tepelně zpracovali.

Po obědě se mi skutečně podařilo převést řeč na EEE. Objevilo se několik dobrých nápadů, přišlo pár nabídek na pomoc. Například Leoš se přišel s nabídkou organizace fotosoutěže, která nebude jen tak ledajaká. Kuba se zase postará o natočení přihlášek na video. Přišla i nabídka tvorby bannerů, atd.

A pak už nikdo EEE nechtěl řešit. Prohlíželi se skleníky, bavili jsme se o masožravkách a tak to šlo až do večera.

Infilrace od sousedů. I ostružina chce mezi VIP kytky.

Nakonec došlo i na Soplici… :-)

Děkujeme Verdyckům za jejich pohostinnost, bylo nám tam moc dobře.

Jestliže byste rádi se jakkoliv zúčastnili příprav nebo organizace EEE, byť třeba jako pomocník a informátor na výstavě, dejte nám prosím vědět na info@darwiniana.cz. Každou pomoc přivítáme. Odměnou vám bude nevšední zážitek. No a samozřejmě poznáte bezva partu masožravkářů.