EEE 2019 – European Carnivorous Plants Exhibition and Exchange

Praha – sobota 22.6. a neděle 23.6.

Evropské setkání masožravkářů pořádá v roce 2019 Darwiniana v Praze, v Botanické zahradě UK, Na Slupi 16, Praha 2. Setkání pořádáme podruhé, to první jsme organizovali v roce 2005.

Prague – Saturday 22.6. and Sunday 23.6.

The European Carnivorous Meeting in year 2019 is held by Darwiniana in Prague, in Botanical garden UK, Na Slupi 16, Praha 2. We will organize the exhibition second time, the first one was in year 2005.

Information about travel, accomodation and location.

EEE bude navazovat na tradiční Výstavu Darwiniany, která poběží od pátku 14.6. a končit bude v pátek 21.6. Vlastní expozice však zůstane v horním skleníku a stane se součástí EEE.

Prodejci budou navážet kytky v pátek 21. 6. do dolního skleníku, kde již budou připravené stoly. Přístup autem je až ke skleníku, ale není možné v areálu zahrady parkovat. Po vyložení je třeba s autem odjet.

V pátek 21. 6. večer od 19 hodin budeme mít restauraci v centru pro neformální setkání. Konzumaci si platí každý sám, vaše rezervace je však nutná.

V sobotu 22. 6. a v neděli 23. 6. bude probíhat v BZUK Na Slupi od 9:00 do 18:00 výstava a prodej masožravých rostlin a jiných botanických kuriozit. Vstupné je 120 Kč nebo 5 € a platí pro oba dny, včetně přednášek. Členové společnosti Darwiniana mají vstup zdarma.

V sobotu 22. 6. od 18:00 se bude v BZ konat raut. K dispozici bude pivo, víno, nealko, teplý i studený bufet. Cena je 500 Kč nebo 20 €.

V neděli 23. 6. je možné se zúčastnit výletu do BZ Liberec, kde si prohlédneme unikátní sbírky masožravek s možným překvapením. Odjezd je objednaným autobusem od BZUK v 9:00, návrat zpět asi v 17 hodin. Cena je 625 Kč nebo 25 € a zahrnuje vstupné do BZ a občerstvení.

On Friday, June 21 from 19:00, we will have an informal dinner in a pub. If you like to join us, you have to make a reservation beforehand. The dinner will be paid by each participant individually.

On Saturday, June 22 and Sunday, June 23, The EEE will take place. Entrance fee for both days including all lectures is 5€. Darwiniana society members have a free entry.

On Saturday, from 18:00, there will be an evening raut in the Botanical Garden. Please, make a reservation beforehand, the fee is 20€.

On Sunday, from 9:00 there is a possibility to join the trip to Liberec Botanical Garden. The price of 25€ includes travel by bus, entrance fee to the Liberec Botanical Garden and small refreshment. Supposed return to Prague at about 17:00.

:!: Chcete-li se zúčastnit, vyplňte prosím registrační formulář. :!:

:!: If you would like to attend the EEE 2019 in Prague, please use thisregistration form:. :!:

(Note that no payment beforehand is possible, you will pay your fees in cash on spot.)

Hlavní vchod je z ulice Na Slupi. Hned za branou vlevo je cesta vedoucí ke skleníku (21) sloužící k vykládání kytek pro prodej.

Přednášky budou v přednáškové síni v hlavní budouvě (27) hned vedle skleníků.

EEE se bude konat ve skleníku 21 a přes tropický skleník bude možné projít do horního skleníku 20 přes točité schody, kde bude výstava masožravek členů Darwiniany. Postranní dveře budou určeny jen pro východ.

Raut se uskuteční před hlavním skleníkem 20. (Sobota 22.6. od 18:00)

Autobus k výletu do BZ Liberec bude přistaven k postrannímu vchodu v ulici Benátská, ale sraz bude v neděli v 9:00 u hlavního vchodu do zahrady.

Main entrance is from the street Na Slupi. When entering the gate there is a path on the left leading to glasshouse (21) side door. It will be used to unload plants for sale.

Lectures will take place in the auditorium in the building 27 next to the glass houses.

EEE exhibition will be in the glass house 21 and through tropical glass house 20 and service stairway it will continue with Darwiniana society members´exhibition in the glass house 24. There is side door to exit.

The raut will take place in front of the tropical glass house 20. (Saturday 22/6, 18:00)

The bus for the trip to Liberec Botanical Garden will go from the side entrance Benátská but the meeting point will be by the main gate Na Slupi. (Sunday 23/6, 09:00)

Přednášky budou probíhat během soboty a budou vedeny v angličtině.

All lectures will be in English and will take place on Saturday.

10:00 - 11:00Tomáš HájekThe fate of peatbogs during the dry years and their future in the changing climate
11:00 - 13:30 lunch break + valná hromada členů Darwiniany
13:30 - 14:45Oliver GluchWinter flowering Pinguicula species - impressions from natural habitats in Mexico
14:45 - 16:00Jan SchlauerThe Quinones of the Queensland Sundews
16:00 - 17:15Lubomír AdamecEcophysiological characterization of aquatic carnivorous plants: are they different from terrestrial ones?

Pokud máte zájem prodávat, pošlete mi prosím email na adresu jana.rubesova@darwiniana.cz.

Místo pro prodejce je omezené, takže potřebujeme vědět, kolik prostoru byste rádi měli. (K dispozici tu budou stoly 2 metry dlouhé a 1 metr široké.

Ozvěte se prosím do konce února. Stánek si budete moci postavit v pátek 21. června 2019.

Currently, we would like to ask everyone, who could be interested in selling plants to let me know by sending an email to: jana.rubesova@darwiniana.cz.

The space for sellers in the glasshouses is limited, so we need to know, how much space would everyone like to have. (There will be tables approx. 2 meters long and 1 meter wide)

We collect all answers till the end of February the latest. Sellers time to arrange stands - Friday, June 21, 2019.

Ludo Verdyck
Pavel Bartoň
Markéta Aubrechtová
Michal Kouba
Gartenbau Thomas Carow
Oliver Gluch
Peter Harbarth
Diflora
David Widerkicks