Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


start

Masožravé rostliny neboli masožravky

VÝSTAVA MASOŽRAVÝCH ROSTLIN a jinejch hustejch kytek
Největší akce svého druhu v Česku, letos už popatnácté!

15. ročník výstavy masožravých rostlin proběhne v termínu 8.–17. 6. 2018 (pá–ne), tradičně v horním skleníku Botanické zahrady Univerzity Karlovy Na Slupi na Praze 2.


  • Instalace a návoz rostlin do expozice ve čtvrtek 7. června od rána do noci. Každá pomocná ruka i zapůjčená masožravka vítána.
  • Setkání členů Darwiniany / Valná hromada spolku proběhne – tradičně – v sobotu 9. června. Kdo zůstane až do večera, může se s námi připojit k Pražské muzejní noci, jíž jsme opět součástí!

Sraz v prostorách horního skleníku BZ UK v dopoledních hodinách / přesný čas bude ještě upřesněn. Shrneme uplynulý rok, řekneme si, co je nového, co se povedlo a naopak, co nás trápí, a probereme cíle na příštích dvanáct měsíců.
Společné setkání zakončíme dvojicí přednášek: jednou technicky laděnou na téma DarwiKuka, aneb „Internet věcí“ pro masožravkáře snadno, rychle a levně pod patronátem Michala Rubeše. No a pro více prokytkově laděné trochu z jiného soudku: vítězná SOČ Pavla Kolodina o rozpoznávání typu chromozomů u čeledi Droseraceae pomocí ozáření rostlin gama zářením. Pokud jste si mysleli, že radioaktivitou se masožravky ozařují jen v béčkových sci-fi filmech, tak jste na velkém omylu!

Darwiniana – česká společnost pěstitelů masožravých rostlin

Darwiniana je česká společnost pěstitelů masožravých rostlin a jiných botanických kuriozit s dlouholetou tradicí a bohatou historií, založená 11. ledna 1991. Jsme občanské sdružení masožravkářů pro masožravky a masožravkáře.
Na našem webu se dozvíte, co jsou masožravé rostliny, jak vypadají, jak se pěstují i chrání. Masožravky jsou zkrátka náš velký koníček.


Chramst! – aktuality z masožravého světa

Informace z masožravého světa, aktuality, akce, to všechno najdete v našem internetovém časopisu Chramst!.

Pravidelné setkání pěstitelů - květen 2018

Květnové setkání v sídle společnosti (Křižovnická 8, Praha 1) bylo opět kvůli svátkům o týden posunuté. Tentokrát bylo spíše komorní, probírali se setkání z minulého měsíce a hlavně nadcházející Výstava.

Zápis ze setkání je veřejně k dispozici.

Jestli se chcete podílet na činnosti spolku, nabízíte pomoc, chcete organizovat výlet či setkání, dejte nám prosím vědět.

2018-05-15 10:55 · Michal Rubeš

Jarní Třeboň 2018

Když se na Facebooku objevila zmínka o setkání pěstitelů v Třeboni, s Janou jsme si řekli, že se tam podíváme. Hned jsem napsal organizátorce Andree Venerové, zda je možné se zúčastnit a ubytovat v jejich rodinném penzionu. A jelikož právě pracuji na DarwiKuku, nabídl jsem o něm krátkou přednášku.

→ Číst dále...

2018-04-23 21:57 · Michal Rubeš

Pravidelné setkání pěstitelů - duben 2018

Dubnové setkání v sídle společnosti (Křižovnická 8, Praha 1) bylo o týden posunuté kvůli Velikonocům. Jako vždy, probírali se kytky, vedli řeči a diskutovalo o nadcházejících událostech.

Zvláště milé bylo setkání s Katkou Havlíkovou, která se stará o obchod. Bylo nejen milé, ale i užitečné, protože nový obchod je před spuštěním a se všemi připomínkami je třeba se vypořádat.

Zápis ze setkání je veřejně k dispozici.

Jestli se chcete podílet na činnosti spolku, nabízíte pomoc, chcete organizovat výlet či setkání, dejte nám prosím vědět.

2018-04-10 10:03 · Michal Rubeš

Slevy pro členy společnosti


 

start.txt · Poslední úprava: 2018-05-20 00:02 (upraveno mimo DokuWiki)