Pravidelná setkání Darwiniany na síti

datum:
2021-04-26
autor:
Michal Rubeš

V době předcovidové jsme se pravidelně setkávali každé první pondělí v měsíci. Buď v sídle společnosti v centru Prahy, nebo v nějaké restauraci či vinotéce. Opět v Praze. Většina aktivních členů a sympatizantů je právě z Prahy, další si dali tu práci dojíždět třeba z Plzně nebo Liberce. Hlavní věci se domlouvali na těchto schůzkách a dále se ujasňovali obvykle emailem s dalšími důležitými lidmi. Tohle nebyl ideální stav. Jednou jsem zkoušel do našeho setkání připojit telemostem další, ale nebylo to ono.

Dnešní doba nás však naučila běžně používat telekonference a nyní je celkem běžné se takto setkávat bez ohledu na vzdálenosti. Začátkem roku jsem odstartoval pravidelné čtrnáctidenní Setkávání pěstitelů na síti, které má velký úspěch. Ukazujeme si vzájemně své sbírky, řešíme neduhy, substráty, osvětlení, vitríny, rašeliniště, ale i parapety. Zkrátka všechno kolem pěstování masožravek a jiných botanických kuriozit.

Zkusili jsme videokonferenci se Správní radou společnosti. Odezva byla nejdříve váhavá, ale po několika pokusech jsme se domluvili, že takové setkávání vedení společnosti, jejích členů a sympatizantů dává smysl.

Spouštíme tedy Pravidelná setkání Darwiniany na síti. Budou se pořádat každé první pondělí v měsíci od 19:30 pomocí programu Google Meet ve stejné virtuální místnosti jako Setkávání pěstitelů, tedy na https://meet.google.com/nfu-xtza-dja. Připojit se můžete z počítače, telefonu nebo tabletu, viz článek Setkávání pěstitelů masožravek na síti.

Smyslem setkání je probrat a zajistit činnost společnosti, například pořádání Výstavy, ochranu přírody, provoz Semenné banky, aktivity na webu, pořádání setkání a výletů, vydávání publikací a mnoho dalšího. Zkrátka naplnění jejího poslání, což je především podpora pěstitelů.

Připojit se může každý, setkání společnosti není určené jen pro její členy, ale pro celou masožravou veřejnost. Můžete se dozvědět co taková společnost pěstitelů všechno dělá, jak můžete využít její služby, ale i případně jak se zapojit s pomocí při Výstavě, dát tip na výlet, upozornit co bychom měli dělat jinak.

Videokonference sice nenahradí osobní kontakt, na druhou stranu umožní setkat se všem lidem bez ohledu na vzdálenost. Těšíme se na viděnou!