DarwiKuk - nové čidlo intenzity osvětlení

datum:
2019-11-06
autor:
Michal Rubeš

Jistě znáte malou meteorologickou stanici pro masožravkáře - DarwiKuk. Stále stavím nové (nejen) pro naše pěstitele a v minulých měsících jsem zjistil, že čidlo intenzity (TSL2561) zdražuje. Najednou stálo více jak 2€, což bylo neúnosné. Po krátkém pátrání jsem zjistil, že se přestalo vyrábět a místo něj se používá rychlejší BH1750, které stojí 0,7€. Objednal jsem tedy tohle nové čidlo a když dorazilo, upravil program DarwiKuku tak, aby pracoval s oběma čidly. V zásadě je tedy jedno, které použijete, program si poradí s oběma.

Od poslední úpravy programu uplynulo dlouhých 11 měsíců, a protože mezi tím došlo i k aktualizacím některých knihoven, použil jsem je. Po důkladném otestování a několikaminutové meditaci jsem se zhluboka nadechl a pustil aktualizaci na všechny živé DarwiKuky mezi lidmi, kterých je v současnosti kolem padesáti. Jako zázrakem se nic nestalo a během deseti minut aktualizace úspěšně proběhla na všech zapojených zařízení. Docela jsem měl strach, stačí malý přehmat nebo nešťastná náhoda a z DarwiKuků se stanou cihličky, které je třeba připojit k počítači a oživit. To se naštěstí nestalo. :-)

Pokud máte zapojený DarwiKuk, běží už na nové verzi 2.5-11.

Minulý rok jsem DarwiKuk stavěl pro některé masožravkáře jako dárek pod stromeček. Pokud jej tak chcete a neumíte si ho sami sestavit, obraťte se na nás včas, abychom to stihli.

další text