Patrik Hudec

Narodil jsem se v roce 1982 v Ostravě a pěstování rostlin bylo mým koníčkem už odmala. Studium matematiky mě zaválo do Prahy, kde jsem si na kolej v září 2003 pořídil své první masožravky: D. capensis, D. muscipula, S. leucophylla a U. calycifida. Protože jsem si taky donesl smutnice (a chvostoskoky) a rostliny brzy chřadly, hledal jsem na internetu nějaké rady, o jaké škůdce vlastně jde a jak se jich rychle zbavit. Takto jsem narazil na tehdy teprve pár měsíců spuštěné fórum Darwiniany, kde se mi dostalo okamžité pomoci. Jako naprostý zelenáč jsem navíc editací svého příspěvku způsobil poměrně zmatek a vrásku na tváři webmastera Michala Rubeše. A tak to vlastně celé začalo.
Mimochodem ten příspěvek je na fóru k dohledání dodnes 8-) Brzy následovalo osobní pozvání na návštěvu do Křižovnické a také seznámení se především s Rosťou Kracíkem nebo Zdeňkem Žáčkem. Během let jsem se pak postupně sblížil i s dalšími nadšenci. Vznikla tak pevná přátelství, z nichž mnohá trvají dodnes, za což jsem Darwinianě vděčen nejvíce.

Masožravé rostliny si mě nakonec zcela získaly a mnohokrát se se mnou po Praze stěhovaly: nejprve z koleje na kolej a pak i z bytu do bytu. Sbírka se velice rychle rozrostla o další druhy a rody. Taky jsem se pochopitelně dopustil mnohých až úsměvných začátečnických přehmatů, z nichž nad některými dnes, s odstupem času a zkušeností, mohu snad jen zakroutit hlavou. Proto si velice vážím, když si zkušenější pěstitelé vzpomenou na své začátky a nezištně, s někdy až železnou trpělivostí pomáhají nováčkům svými cennými radami. A tak se dnes i já na oplátku snažím svou výpomocí Darwinianě vrátit, čeho se mi kdysi zdarma a ochotně dostalo, přestože mé zaměstnání i studované programy z oblasti financí jsou biologii na hony vzdálené.

E-mail: patrik_h@seznam.cz
Tel.: +420 724 715 717