Otázky a odpovědi

Vypněte v telefonu mobilní data a zkuste to znovu. Ačkoliv jste připojeni k Wi-Fi, telefon stále používá mobilní data. Některé telefony si totiž hlídají připojení k internetu, které Wi-Fi síť DarwiKuk neposkytuje.

Použité čidlo TSL2561 má rozsah 1 lx až 17000 lx, ale v praxi měří dobře až ke 25000lx. Na této hodnotě začíná přímé sluníčko a může dosáhnout až ke 120000 lx. Při velmi vysokém osvitu se čidlo „zasekne“ na hodnotě 65535 lx. Takže pokud v tabulce naměřených hodnot narazíte na tuto hodnotu, překládejte si ji prosím jako „sluníčko smaží co to jde“.

Jistě by se dalo použít čidlo, které by změřilo i konkrétní intenzitu plného slunce, ale bylo by výrazně dražší, nebo by zase neměřilo přesně nízké hodnoty osvětlení.

Tohle znamená, že mikrokontroler nepřijímá hodnoty z čidel. Může se jednat o závadu na kabelu, ale také to může být koroze na čidlech.

Doporučuji nestříkat na čidlo vodu. Voda propojí kontakty s rozdílným napětím za vzniku elektrolýzy a následné koroze. Z toho důvodu doporučuji čidla z obou stran ošetřit například lakem na nehty. Vlastní čidla však musí zůstat volná, lak natáhněte jen k jejich hranám. Čidlo světla je chráněné sklem a čidlo teploty a vlhkosti je z nerezu.