EEE 2020 v Gentu - zrušeno

datum:
2020-02-17
autor:
Michal Rubeš

Kvůli koronaviru zrušeno.

Letošní EEE (Carnivorous Plant European Exhibition and Exchange) pořádá belgická (vlámská) masožravková společnost Drosera v botanické zahradě Univerzity Gentu o víkendu 27. a 28. června.

V pátek 26. 6. bude zahrada otevřena pro prodejce, aby si připravili stánky. Večer bude možné se zúčastnit informativní večeře. V sobotu se brány výstavy otevřou v deset hodin dopoledne. Výstava se pro návštěvníky zavře v šest odpoledne. Přednášky začínají od jedenácti hodin a poslední začíná ve dvě hodiny odpoledne. Přednášky budou v budově auditoria asi 200 metrů od skleníků.

Vstupní skleník je poměrně malý, ale v jeho rohu je dobře vybavená kuchyňka, která bude hrát významnou roli v sobotu večer. :-)


Malé rašeliniště s masožravkami se nachází hned u skleníku, kde se bude EEE pořádat.

Od sedmi pro nás pořadatelé připravili ve vstupním skleníku večeři. Na tu je třeba se registrovat zvlášť. V neděli se zahrada opět otevře v deset dopoledne, zavírat se bude však už ve čtyři odpoledne. Přednášky opět začínají v jedenáct.

Program přednášek v době psaní článku zatím není úplný.

Registrace na EEE stojí jen 5 € a zahrnuje vstup na přednášky a visačku s vaším jménem. Vstup do zahrady a skleníků je volný. Pro vstup na výstavu a prodej tedy není třeba nic platit.

Výstava, prodej i přednášky budou přístupné i pro vozíčkáře.

Botanická zahrada je poměrně stará a velmi kultivovaná.


Nachází se téměř uprostřed starobylého Gentu.

Cena sobotní večeře je 28 € a zahrnuje i poplatek za registraci. Připraví pro nás polévku, hlavní jídlo a zákusek. Pití je v ceně. Sice nevím, co budou vařit, ale připravil bych se na hranolky a majonézu. :-)

Po vyplnění registračního formuláře vám pošlou email s instrukcemi jak zaplatit. Způsob platby doplním, jakmile mi bude známý. Po zaplacení pak obdržíte emailem potvrzení.

Pokud uvažujete o návštěvě, bylo by dobré se domluvit na společné akci, vytvořit skupiny, podělit se o místa v autech, společně zařídit ubytovaní, atd.

Gent je asi 900 km daleko a autem je to cesta na celý den. Na druhou stranu jedete pouze po krásných a pohodlných dálnicích s odpočívadly. Také je možnost letět letadlem do Bruselu nebo Antverp a do Gentu dojet místní dopravou, nebo si najmout taxík. Ubytování je dobré si zařídit předem, podle zájmu se pokusím nějaký penzion zajistit.

Určitě se vyčleníme i nějaký čas na prohlídku města, které je nádherné.

Gent je krásné, univerzitní město. Hlavní turistický ruch pobírají nedaleké Antverpy, takže je mnohem klidnější.


Tohle máme s Vlámy společné. Pivní kulturu. :-)

Jak by bylo dobré se tam dopravit, ubytování, atd probereme na stránkách Facebookové skupiny Masožravky a podlet toho bude tento článek aktualizován.