Pravidelné setkání pěstitelů – září 2019

datum:
2019-09-03
autor:
Michal Rubeš

Včera v pondělí 2. 9. se konalo první poprázdninové setkání. Přišlo poměrně dost lidí, židle nám stačily jen tak tak. Probírali jsme kytky a hlavně masožravé akce. Několik kytek a mnoho semen změnilo majitele. :-)

EEE skončilo v mínusu kolem 14k Kč, s tím se ale počítalo. Tiskla se trička, raut byl třeba pro velký zájem na místě přiobjednat, navíc celé vstupné z EEE dnů šlo Botanické zahradě, atd.. Tahle akce se koná jednou za několik let a počítá se s tím. Například Výstava 2018 skončila naopak v plusu skoro 20k Kč, peníze jsme na to měli připravené. Detaily jsou do posledního haléře popsané v našem transparentním účetnictví.

Každý rok rozdělujeme mezi vystavovatele polovinu zisku z Výstavy. Letos by měli tedy vystavovatelé doplácet. :-) No, nakonec jsme se rozhodli, že mezi ně rozdělíme 5k Kč, což obnáší asi 10 Kč na hrnek.

V sobotu 14. 9. pořádá Jarda Peřka výlet na Cínovecká rašeliniště. Zváni jste všichni!

Další setkání pěstitelů se neuskuteční tradičně v sídle společnosti v Praze na Starém Městě, ale tentokrát v Otvovicích a zabere celý víkend 5. a 6. října. Jeho téma bude Loučení se s vegetační sezonou. Budeme vést řeči nejen o kytkách, budeme grilovat, otužilci se budou koupat. Očekávaný je rovněž zpěv. I malý výlet je připravený. Na přespání je místa dost na půdě předělané na velký pokoj, jen je třeba si přinést deku nebo spacák a případně matraci nebo karimatku. Kdo chce přijet, dejte prosím vědět předem, ať je dost masa na gril. Zváni jsou všichni pěstitelé a příznivci masožravek bez rozdílu.

Zápis ze setkání je veřejně k dispozici, najdete tam více podrobností.

Jestli se chcete podílet na činnosti spolku, nabízíte pomoc, chcete organizovat výlet či setkání, dejte nám prosím vědět.