Pravidelné setkání pěstitelů – prosinec 2018

datum:
2018-12-04
autor:
Michal Rubeš

Včera jsme se sešli, jako každé první pondělí v měsíci, v sídle společnosti na Starém Městě v Praze. Program byl pestrý. Začalo se soubojem utopenců. Jedny přinesl Mirek, druhé vyndala Jana. O vítězi však nebylo třeba hlasovat, Mirek jednoznačně vyhrál.

Další bod programu bylo sledování přímého přenosu startu rakety Falcon 9, poprvé s potřetím použitým prvním stupněm. Start byl úspěšný, návrat prvního stupně také.

Dále jsme probírali resty z minule. S něčím se povedlo pohnout, s něčím ne. Jedná se většinou o provozní záležitosti, které nás tolik nepálí, ale zato zaberou mnoho času.

Minulý měsíc se udělalo hodně práce na DarwiKuku, spustili jsme upozorňování překročení nastavených hodnot na email. Nyní je možné přidat i čidlo vlhkosti půdy, takže si můžete nechat poslat email, že už je třeba zalít.

Probíraly se také přípravy na EEE, zvláště s webem je třeba pohnout a začít na něm zveřejňovat potřebné informace.

Příští týden máme schůzku s AOPK na Kosišti. Probereme co je třeba ještě udělat a naplánujeme další výřez náletů na únor.

Trifid v internetové verzi funguje dobře. Jsou zde především reportáže, aktuality, DarwiKuk. Co nám chybí jsou pěstitelské články a překlady ze zahraničí. Sice jsou nějaké připravené, ale stále se je nedaří dotáhnout do konce. Zřejmě absence pevných termínů vydání snížila tlak na redaktory. :-)

Zápis ze setkání je veřejně k dispozici, najdete tam více detailů.

Jestli se chcete podílet na činnosti spolku, nabízíte pomoc, chcete organizovat výlet či setkání, dejte nám prosím vědět.