Spustili jsme nové fórum

datum:
2018-03-27
autor:
Michal Rubeš

Více jak před rokem přestalo fungovat staré fórum. Nahradily ho skupiny Google, které je možné provozovat v rámci programu GSuite, který jako neziskovka máme zdarma k dispozici. Google Groups mají však jiný vzhled, jiný přístup k příspěvkům, jsou jinak organizované. Lidé si prostě na to nezvykli.

Jejich výhoda však spočívá v tom, že se o technické pozadí celé služby stará Google a dají se provozovat bez „ajťáka“. Co je to ale platné, když to lidi prostě nepoužívají.

Nakonec jsem podlehl a postavil nové fórum na základě phpBB. Umí všechno, co staré fórum, něco i navíc. Bohužel se o něj bude muset někdo, tedy já, starat. Touhle cestou jsem se vydat nechtěl, společnost je pak závislá na IT správci, který dělá věci, kterým běžní pěstitelé prostě nerozumí. Sehnat pak nějakého jiného ajťáka - pěstitele je nadlidský výkon.

Zpět k novému fóru. Obsahuje všechny oblíbené sekce, které masožravkáři uvítají. Je možné vkládat fotografie v neomezeném množství, je tam poradna, tržiště, atd.

O fórum se v roli moderátorů budou starat Patrik Hudec a Kuba Štěpán.

Fórum má především schraňovat příspěvky trvalejší hodnoty a vytvářet snadno dohledatelnou bázi užitečných informací.

Registrace do fóra je nezávislá, takže si prosím vytvořte vlastní účet, pokud chcete přispívat, nebo sledovat nové příspěvky. Pro čtení je fórum samozřejmě přístupné pro všechny.

Vstupte prosím do nového fóra pro pěstitele masožravek.