Výstava 2012: den 9.

sobota 23. 6. 2012
Ráno na nás čekala již slibovaná bábovka a přijel Rosťa s Katkou a syny Vojtou a Tomášem. Pak se rodinka vypravila na prohlídku pražské zoologické zahrady. Zastavili se i Michal a Honza Koubovi.

Ze začátku to s návštěvností vypadalo spíše bídně, ale po obědě se situace naštěstí obrátila a prostory skleníku se zaplnily. Přesto ale návštěvnost za loňskou druhou sobotou zaostala.
Michal Rubeš si provádění vysloveně užíval a nutno dodat, že návštěvníci tento počin přivítali. O posluchače tak Michal neměl nouze a neustále kolem něj korzovala skupinka cca deseti informacíchtivých zájemců.

Den proběhl bez nějakých zvláštních příhod, které by stály za zmínku. Teplota se postupně vyšplhala až ke čtyřicítce, naproti tomu relativní vlhkost vzduchu se postupně sesunula k 20 %, až nakonec spadla pod měřitelnou úroveň a přístroj zobrazoval pouze LL, což se dá volně přeložit také tak, že RVV je natolik nízká, že už ani nestojí za řeč. Během dne přivedl Michal Rubeš obě své ratolesti: Tondu a mladší Lucku, a počet dětí na tři zástupce doplnila ještě Margareta od Luda a Mariany. Zástupce dospělých rozšířila Jirkova přítelkyně Lucka, která s sebou přinesla další bábovku na nedělní snídani a také spoustu poutavých příhod z jejího pečení.

Večer se samozřejmě dostalo na tradiční sobotní zakončení Výstavy. Posezení v kruhu blízkých přátel a členů Darwiniany, občerstvení a povídání do noci dělá zaslouženě za celou velkou akcí onu pomyslnou krásnou tečku.

Jako poslední odešli Lucka s Jirkou a Katka, Rosťa a já jsme krátce před půlnocí zapluli do spacáků.