Výstava 2012: den 8.

pátek 22. 6. 2012
Ráno se zkomplikovalo, neb Katku Braunovou už od předešlého dne bolel nárt a nakonec jí nezbylo než vyhledat lékařskou pomoc. Popravdě, s jedinou funkční nohou se nedopravuje úplně nejlépe. Nakonec z toho byl skříplý nerv. Do skleníku jsem proto dorazil až po půl jedenácté, takže Michal Rubeš s Katkou Královou byly bohužel na vše sami. Hned ve dveřích mě uvítala na podlaze ležící slečna: První návštěvník od začátku výstavy, který omdlela. Jelikož teploměr ukazoval pouze 30 °C ve stínu, patrně ji zaskočila zima. Naštěstí se vše obešlo bez jakýchkoli zdravotních komplikací.
Z ohlášených tří tříd nakonec jedna nedorazila. Všechny provedl Michal Rubeš a musím uznat, že o masožravkách vypráví opravdu velice poutavě.

Před obědem se neplánovaně objevil David Švarc. Pobyl s námi do odpoledne, pár svých největších rostlin z expozice naložil do auta, aby toho na nedělní likvidaci nezbylo příliš, a před podvečerní dopravní špičkou vyrazil směr Ostrava.

Trifidu štítnatému se na Výstavě líbí. Naše obavy, jak bude tato vzácná masožravka snášet extrémní teploty, rozptýlily dva nové listy.

Odpoledne se opět zastavil Jirka Vaněk a přinesl s sebou dobré zprávy: Jeho přítelkyně Lucka upeče na zítra bábovku! O sobotní snídani je tedy postaráno. Huráááá a tisíceré díky.

Ještě krátce k podmínkám ve skleníku. Teploty se dnes pohybovaly přes třicet stupňů, ale vlhkost je velice nízká: jen okolo 20 %! U nádob s rostlinami je to mezi 40 až 45 %, u mlžičů, které přilepšují rosnatkám, velice příjemných 63 %. Ve skleněné kostce, kde si trůní trifid, je lehce přes 30 °C a cca 65% RVV. Zato v akváriu s petiolariskami, tam je to „jiné kafe“: 34 °C a 91 %. Evidentně jim to svědčí.

Večer si přijela pro špirlice Markétka Aubrechtová. Do expozice nám zapůjčila opravdu výstavní kusy a bylo co obdivovat. Ještě jednou děkujeme.

Návštěvnost byla průměrná.