Výstava 2012: den 4.

pondělí 18. 6. 2012
Je všední den a jak vidno, pracovní povinnosti volají. Mě, navzdory původnímu plánu, zavolají zítra a pozítří. Ve skleníku jsem s Katkou Královou, Michalem Rubešem, Ludo Verdyckem a Petrem Bartoněm. Více nikdo. Dopoledne nám zpestřil italský návštěvník. Nejen že si vybral u všech prodejců, ale ještě se snažil zakoupit si rostlinu přímo z expozice. Každopádně si odnášel několik rostlinek a řekl bych, že všechny strany byly spokojené.

Minulý týden se na prohlídku objednaly dvě školy, shodou okolností obě na pátek. Doufal jsem, že by se dneska ještě nějaká mohla přihlásit, případně se nějaká třída objevit přímo u vstupu do skleníku, ale dorazila pouze nepočetná skupinka dětí z biologického kroužku. Té se ochotně ujal Michal a provedl je.

Co se počasí týče, předpověď meteorologům vyšla. Jen kousek od nás, v Praze na Karlově, naměřili 34,7 °C, čímž padl rekord z roku 1934. Při extrémních teplotách, které panovaly uvnitř skleníku, se už pak velice těžko srovnává, a tak těžko říct, zda to dnes bylo horší než v sobotu. Každopádně ven jsme se na rozdíl od ostatních spoluobčanů chodili ochlazovat.

Hluchého místa po obědě jsem využil k pytlíkování čerstvých semínek do semenné banky. Odpoledne dorazili současně Jakub Štěpán a Albert Damaška. Hned na úvod šla samozřejmě gratulace k účasti v celostátním kole SOČ a Albertovi k vítězství v jeho kategorii. Přišel se na nás opět podívat i Jirka Vaněk a Petra Bartoně vystřídal bratr Pavel. Nejprve to vypadalo, že se vyplní i druhá část předpovědi počasí, protože s sebou přitáhl i mohutnou oblačnost, která slibovala typicky letní průtrž. Přestože však meteoradar jasně ukazoval srážky přímo nad městem, nespadla ani kapka. A jak jsem zjistil o cca hodinu později, nejinak tomu bylo na severu Prahy. Katka spočítala pokladnu a já s Jirkou dotáhl barel s vodou. Zalili jsme všechny rostliny a dnešní sešlost rozpustili.

Co se vybraného vstupného týče, vyzněla letošní statistika malilinko lépe než loni a téměř jsme si sáhli na metu 2000 Kč.