Výstava 2012: den 3.

neděle 17. 6. 2012
První, co kontrolujeme, je předpověď počasí. Vypadá to, že bude chladněji, a to dokonce tak, že by to část lidí mohlo odradit od návštěvy koupaliště a naladit na příjemnou nedělní procházku do zeleně botanické zahrady.

Co nám už třetí den vrtá hlavou, kde máme poslední mlžič - tučňáka, kterého loni daroval Milan Petras Darwinianě. Evidentně nám chybí jedna taška s věcmi, postrádáme i rozprašovací pistoli na hadici. Nikdo ale o ničem neví. Bude prostě u někoho zapomenutá.

Během oběda se dokonce přežene blesková přeháňka a spadne i pár kapek. Velkou letní bouřku si nepřejeme, smyla by nám střešní nátěr. Odpoledne se obloha protrhává, ale to nejdůležitější je, že nám běží v Receptáři prima nápadů reklamní upoutávka na Výstavu (!), což jak doufáme, přiláká v nejbližších dnech další návštěvníky.

Ve městě i ve skleníku vládne nedělní atmosféra, žádný spěch, pohoda. Prodávají se trička, sborníky, brožury, pexesa, magnetky, odznáčky, semínka, prostě vše, co v Obchodě máme. Během dne musí odjet Mirek Zacpal i Leoš Kohoutek, osazenstvo řídne. Po sedmnácté hodině do skleníku poprvé zavítala Katka Braunová, čerstvě po nemocenské. A po zavíračce vzácná návštěva: Jirka Vaněk s přítelkyní Luckou a taškou plnou překvapení: s tučňákem, mlhovací pistolí, kelímky, čajem… Ztracená taška je na světě! Konečně můžeme mlžit ve velkém. Myslím, že hlavně láčkovky se na mě smějí přes celé obústí. Také se nám dostává jasného důkazu, že nás skrze webovou kameru přeci jen někdo sleduje. Volá mi Michal Rubeš a ptá se mě, odkud jsem vzal pistoli.

Výhled meteorologů na nejbližší dny moc radosti nepřidá. Zdá se, že hned v pondělí si pro velký úspěch zopakujeme sobotní tropy a ani další dny až do poloviny měsíce nebudou zrovna dvakrát studené, ale jestli se předpověď naplní, tak pokud přežijeme do středy, tak pak už nás nic nerozhází.

Návštěvnost je jen nepatrně nižší než loni v první neděli výstavy.