Výstava 2012: den 1.

pátek 15. 6. 2012
Otevíráme! Žádná sláva se však nekoná. Namísto nějakého opulentního přestřihávání pásky nosíme další kytky. David Švarc vstával ještě v noci, aby byl v Praze takhle brzo ráno (stejně jako Jarda Harman). Malá dodávka je až po střechu naplněná hlavně sárami a láčkovkami a do expozice míří další výstavní kusy. Už tušíme, že ani letos si rozhodně ostudu neustřihneme.

Upoutávka na stránkách ČTK přináší ovoce. Mezi prvními návštěvníky je i fotograf Pražského deníku a vzápětí volají z Českého rozhlasu, že by rádi udělali odpoledne kratičký vstup k Výstavě. Máme radost. Když jsem pak v noci procházel internet, našel jsem zmínku o Výstavě také na stránkách televize Metropol.

I počasí se umoudřilo. Venku je velice příjemně, ale není horko, ve skleníku v krátkém rukávu tak akorát. Vrásky nám dělá pouze víkendová předpověď, má přijít ještě jeden teplotní skok. Protože neprší, může Petr Kolář z botanky natřít vápnem stropní plochy skleníku.

Michalu Rubešovi se bohužel nepodařilo nahodit novou webkameru. Nefunguje regulace jasu. Reklamace se ujímám já, bohužel toto zboží už skladem není a musím vybrat jinou. Na zpáteční cestě vyzvedávám další letošní novinku: magnety na ledničku s motivem MR. Váží necelých 20 gramů, do tašky jich dávám rovný tisíc. Pro změnu se nestihnu rozloučit s Rosťou, ale ten ještě dorazí následující víkend.

Novinka – dětský koutek vybavený omalovánkami…
… našel široké uplatnění.

Večer jdeme s Davidem, Honzou a Pavlem posedět na zahrádku, jiná část osazenstva zůstává ve skleníku.

Páteční návštěvnost nikterak nevybočovala. Tržba za utržené vstupné byla stejná jako v roce 2010 a o nějakých pět procent nižší než vloni.

Rosťa se jako každý rok ujal výcviku výdrže Diny.