Výstava Darwiniany - den 10.

Text:
Fotografie a komentáře: Michal Rubeš

Michal Kouba na poslední chvíli zkřížil některé tučnice.

A je tu konec. Poslední výstavní den se nic moc nezměnilo, návštěvnost byla dost podobná jiným dnům, jediným rozdílem bylo množství prodaných rodinných vstupenech, které bylo skutečně velké. Nejvíc lidí chodilo klasicky po obědě, dopoledne byl vcelku klid.

V průběhu odpoledne se začali sjíždět majitelé vystavenýh kytek a ještě před 18. h si své rostliny začali rozebírat. Zmizení pár rostlinek z expozice jsme nijak neřešili, ale jakmile si své rozebral i Adam Veleba, začlo to na expozici být dost znát a na řadu přišlo vstupné dobrovolné.

Už chvilku před zavíračkou byla pryč valná většina masožravek a začalo se s úklidem. Rašelina se pytlovala do pytlů na odpadky, kdo chtěl, mohl si svůj pytel odnést domů, zbytek se nechal v botanické. Vymývaly se vany, ve kterých byly rostlinky umístěny, zametaly stoly i podlaha a třídily různé provozní věci.

Kolem 20. h bylo hotovo a i poslední pomocníci si sbalili své věci a vydali se domů. Samozřejmě nesmí chybět shrnutí nedělní návštěvnosti. Prodalo se 40 vstupenek po 15 Kč, 68 po 30 Kč a 20 po 60 Kč.

Zbývá už jen zjistit, jak výstava finančně dopadla a jaká bude odměna pro vystavovatele, a můžeme se těšit zase na další ročník :-).

A bouralo se…
Poslední záběr, byl takový frmol, že na focení nezbyl čas.