Výstava Darwiniany - den 9.

Fotky, text a komentáře: Jirka Vaněk

Drosera filiformis s kořistí, pěstitel Pavel Bartoň.

Dnes připadla úloha zpravodaje na mě, neb Katka s Dinou byla celý den na závodech a tudíž našla dobrou výmluvu, jak přehodit práci na někoho jiného.

Do skleníku jsem dorazil krátce před devátou. K Rosťově radosti jsem s sebou vzal čerstvé koblížky z Lidlu a jelikož včerejší slaviči byly tou dobou již pryč, zbylo více pro nás. Ráno jsme měli trochu problém přesvědčit paní vrátnou, aby nám otevřela hlavní bránu do botanky. Nakonec se jí to podařilo krátce před půl desátou a tak jsme první návštěvníky přivítali o něco později než obvykle.

Dopoledne chodili lidi celkem slušně, ale kolem poledne bylo již tradičně ve skleníku mrtvo. Čilejší ruch se obnovil kolem druhé hodiny. Dostavil se dokonce zájezd z Polska. Celkově bylo ale ve skleníku spíše klidněji v porovnání s včerejším návalem škol. Chvíli před zavíračkou dorazila Katka s Dinou ze závodů.

Veškerý klid ustal ve chvíli, kdy Rubešovi přivedli děti a nechali nás jim napospas. Odnesl to hlavně Patrik a Dina. Katka Králová však rázně zjednala pořádek, když dětem pustila na notebooku pohádku.

Zítra nás čeká poslední den výstavy a s ním i deinstalace. Ani se mi nechce věřit, že těch 9 dní uteklo tak rychle..

Dnes přišlo celkem 8 rodin, 82 dospělých a 58 studentů/dětí/důchodců.

Jako každý večer i dnes obcházel Patrik všechny pokladničky a kontroloval, zda v nich nezbylo něco i pro něho. Podle výrazu lze soudit, že spíš asi nezbylo.
Do skleníku jsme si letos najali i bodygárda. Není s ním vůbec žádná legrace.
Pan prezident si myslel, že zvolením pro něj nastane doba klidu a míru. Jak je vidět, poměrně dost se zmýlil.
Nepenthes diatas Davida Švarce. Je to ale krasavice!
Napapaná Nepenthes inermis, pěstitel Ludo Verdyck.