Výstava Darwiniany 2011 - den 4.

Text: Katka Králová
Fotky a komentáře: Jirka Vaněk

Michal Rubeš vysvětluje studentům, jak funguje past mucholapky.

Pondělí začalo skutečně slibně. Nejprve dorazila Lucka od Jirky Vaňka s makovou buchtou, po chvíli Dan Hordějčuk s jahodovou buchtou a po chvíli první škola. Škola sice obsahovala cca 10 puberťáků, ale lepší než nic a Michalův hodinový výklad poslouchali docela se zájmem. Během provádění dorazil Patrik Hudec, Katka Braunová a malinová buchta, během dne ještě došel i Jirka Schiller s kakaovou buchtou. O snídani tedy nouze nebyla :-).

Chvíli poté, co první škola odešla, se před skleníkem začaly houfovat malé děti ve žlutých vestách, které sice nebyly ohlášené, ale i tak se jim Michal věnoval. Na vstupném se sice jejich návštěva neprojevila, ale zato byly z masožravek vážně nadšené.

Asi tak poslední událostí dne byl příchod Michala Kouby, na který jsme všichni čekali. Michal se jaksi zapomněl pochlubit, že dneska slaví narozeniny, ale někdo ho práskl, tak musel absolovovat kolečko gratulací a připili jsme si šampáněm z plastových kelímků :-).

No a to je asi tak vše, co se dneska stalo. Objevily se i nějaké ty dlouho neviděné tváře, dokonce i nějací platící návštěvníci, a tak dnešní den skončil koupenými 51 vstupenkami po 15 Kč, 32 po 30 Kč a 2 za 60 Kč.

Celá Praha už je na nohou, jen Katka s Dinou stále chrní.
Katka naučila Dinu spoustu zajímavých kousků. Zde nacvičuje povel „zlom se vejpůl!“.
A tady je náš provianťák a snídaně.
„Bacha, kouše!“
„Týýý jo! Vy máte, pane, fakt dobrej šátek!“
„Cože? Bublinatky? A to taky někdo pěstuje, pane ?
Pan prezident gratuluje Michalu Koubovi k narozeninám…„takže zisk z výstavy si pak rozdělíme mezi sebe, platí?“
Gratulantů bylo tolik, že to Michala naprosto vyčerpalo.
Návštěvnost byla dnes mizerná a tak jsme do skleníku pustili i tyto dva bezdomovce. Foto: Katka Braunová.