Výstava Darwiniany 2011 – den 2.

Text: Katka Králová
Fotky a komentáře: Michal Rubeš

Ráno již byly stoly prodejců plné. Přijel David Švarc a Andreas Wistuba.

Tak ani dneska jsme si moc nepřispali. V 6 ráno alespoň část spavců vzbudil déšť, musel se přikrýt kus stolu, na který kapala voda a ve zbylém čase do otvíračky už se toho příliš nenaspalo. Kolem 9. h přijel z Německa všemi očekávaný Andreas Wistuba, podezřívám pomocníky, že si kytky vybírali už při nošení z auta, nenechali Wistubu si ani pořádně urovnat věci na stole a už padaly dotazy na rostliny a řešilo se, co koupit, kolik peněz obětovat apod.

Skleník se postupně plnil čím dál víc, až nebylo pomalu kudy projít. Nebyl ovšem plný návštěvníků, ale členů společnosti, kteří přijeli nejen za Wistubou, ale také kvůli Valné hromadě „D“, jejíž součástí byly také volby nové Správní rady. Krátce po 11. h jsme se tedy přesunuli do místnosti na nedaleké katedře. Patrik Hudec v krátkosti shrnul pár provozních záležitosti a přistoupilo se k samotným volbám. Ani tady jsme se příliš nezdrželi a jednomyslně byla schválena Správní rada ve složení: prezidet - Patrik Hudec, viceprezident - Katka Králová, členové SR - Adam Veleba, Jirka Vaněk, Honza Bronec, Katka Braunová, Martin Dlouhý a Michal Kouba.

Pak se přešlo k příjemnějšímu program. Vzhledem k tomu, že letos je 20. výročí vzniku Darwiniany, symbolicky jsme si připili šampaňským a snědli kousek medovníku. No a pak následovalo asi to nejlepší. Přednáška Vaška Kubína o jeho cestě po Borneu, o jeho putování jste si mohli přečíst i několik článků v posledních Trifidech. Při některých fotkách jsme zůstávali jen v tichém úžasu z obrovských vybarvených láček, vyslechli jsme si vtipné příhody z cesty a myslím, že kdyby to nebylo tak náročné a tak daleko, tak někteří neváhají a jedou to zažít na vlastní kůži.

Po přednášce se všichni vrátili do skleníku, vysvobodili jsme Lucku s Markétou, které se během hromady staraly o chod skleníku, mimopražští se pomalu chystali k odchodu a nakupovali poslední kytky. Zbytek dne už proběhl v pohodě, návštěvníků se nikdy nesešlo moc najednou, takže bylo plno času na povídání a focení.

A na závěr opět krátké info o návštěvnosti. Prodalo se 13 vstupenek po 60 Kč, 89 po 30 Kč a 45 po 15 Kč. Návštěvnost to byla sice slabší než jiné soboty v minulých letech, ale při tom deštivém počasí, jaké bylo, se není čemu divit.

Ještě se kytky neocitly na prodejních stolech a už se slétli supi.
Lucka Rubešová se učila psát čísla. Trénovala to na vstupenkách.
„Do té špirlice hodil kus párku, aby mu pózovala!“
Špirlice se na Jardu vždy velmi těší.
Někteří návštěvníci byli prostě množstvím a nádherou kytek zaskočeni.
„Dívej, má krátké kalhoty. To je taková předprezidentská tradice.“
„… a taky slibuji, že příspěvky snížíme na 30 Kč a z kohoutku poteče jen dešťová voda.“
Program nové Správní rady se všem líbil, tak pro ni jednomyslně hlasovali.
Členové se však opít rohlíkem nedali, bylo třeba jim nalít sektu.
Všichni čekali, že jim Patrik ještě něco slíbí, ale ten už byl zvolen a tu potřebu už neměl.
Po přípitku ještě dortík. Vždyť Darwoška má dvacetiny! :-)
Vašek Kubín s šíleným výrazem vyprávěl o šílených zážitcích z šílené cestě po Borneu. Bylo to dost šílené.
Během valné hromady se podařil vyfotit jeden zajímavý akt. Poznáte kdo pózoval před objektivem?
„Tak. A teď teprve se máte na co těšit…“