Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Víte, že do semenné banky v obchodě Darwiniany můžete darovat přebytky svých semen masožravek i Vy?

kalendar
Překlady této stránky:

Kalendář akcí a událostí

Tento kalendář akcí si můžete přidat do svého Google kalendáře jednoduše tak, že do políčka „Přidat kalendář přítele“ napíšete info@darwiniana.cz. Žádná událost vám už neuteče.

Kosiště – Letní kosení a odvážení biomasy

Fotografie a videa z této vydařené akce si můžete prohlédnout na stránkách Rosti Kracíka.

2014-02-16 17:34 · Jakub Štěpán

Kosiště – Vypořádání se s nálety

V sobotu 22.2. se uskuteční další úpravy na Kosišti. Čeká nás posekání náletů a případného rákosu a jejich následné odtahání na jednu hromadu. Práce nebude málo, proto každý, kdo má volný víkend a chtěl by ho strávit nějak užitečně, je vítán. Podrobnější informace těsně před akcí. Dotazy a přihlašování viz. vlákno na fóru

A jak to dopadlo?

Přibližně v půl deváté ráno jsme se sešli na Kosišti ve složení:

  • nosič Jakub Štěpán
  • nosič Slávek Macháček
  • nosič Jirka Vaněk
  • nosič Honza Bronec
  • nosička Jana Rubešová
  • prezident a nosič Patrik Hudec
  • motorizovaný kosič Rosťa Kracík
  • motorizovaný kosič Michal Rubeš

Úkol byl jasný. Vyčistit Kosiště od náletových dřevin (hlavně borovičky a břízy), které se tam za dobu naší nepřítomnosti rozrostly tak, až nás to překvapilo. Rosťa s Michalem se chopili křoviňáků a ostatní odnášeli pokosené stromky i stromy na hromadu v příjezdové části lokality. Ze začátku bylo chladno, na lokalitě byly zamrzlé louže. S blížícím se polednem se ale krásně oteplilo a můžeme říct, že lepší počasí být nemohlo! S prací jsme skončili někdy okolo jedné hodiny odpolední. Většina z nás ještě využila nabídky nedalekého pohostinského zařízení, čímž byla letošní první akce na Kosišti úspěšně zakončena.

Na závěr ještě pár fotografií od Slávka Macháčka (více pak zde).

Nálety těsně před zničením.

Při práci.

Hromada nanošené biomasy.

Lokalita před a po našem zásahu. Rozdíl je jednoznačný.

Kompletní sestava pracovníků.

Protože je teplo, některé tučnice už otevírají hibernakula.

No a nakonec jedna fotka od Rosti. Pan prezident šel všem příkladem!

Pan prezident příkladem.

2014-02-16 09:58 · Jakub Štěpán

Výstava orchidejí

lh4.googleusercontent.com-gzgrfeal4m4-uiv1ftv_2zi-aaaaaaaasm0-x6tezpoj1i0-s288-2012-10-27_12-22-43_dsc_1522.jpg V sobotu 27. 10. 2012 začala v Botanické zahradě PřF UK podzimní výstava orchidejí, kterou spolupořádá náš člen Ludo Verdyck. Výstava je otevřena denně od 10 do 17 hodin až do 11. listopadu.

Na výstavě je možné si zakoupit orchideje, tilandsie, nebo masožravky.

Další informace, aktuální fotografie a komentáře.

2012-10-27 18:40 · Michal Rubeš

Setkání pěstitelů

V pondělí 1.10.2012 se opět od 18 hodin sejdeme v restauraci U Chlupatýho ducha.

2012-09-26 22:14 · Michal Rubeš

Slavnostní otevření nové naučné stezky v Praze 12

Ekocentrum Koniklec letos navázalo na tradici oblíbených naučných stezek v Praze 12 a za podpory společnosti Nestlé a Městské části Praha 12 vybudovalo nedaleko frekventované cyklotrasy A2 dvě odpočinková místa s naučnými tabulemi zaměřenými na úlohu vody v krajině.

V pátek 21. 9. 2012 se bude konat na Oddechové loučce (poblíž autobusové zastávky Na Šabatce a železniční zastávky Praha-Komořany) slavnostní otevření naučné stezky nazvané „Počítáme s vodou“. V rámci této akce uvidíte nejen tabule naučné stezky, ale také zelenou střechu, jezírko a další prvky vybudované v rámci projektu.

Samotné slavnostní otevření proběhne v 15.00, ale pro děti i dospělé je připraven zábavný a poučný program po celou dobu konání akce od 10.00 do 17.00. Dozvíte se, jakou úlohu hraje (nejen) dešťová voda v krajině a co se stane, když je vodní režim krajiny narušen. Hlavní ale je, že můžete přispět k tomu, aby se tato rovnováha obnovila. Povíme vám jak.

Milovníky rostlin určitě potěší možnost získat masožravou rostlinu a k ní navíc cenné rady od odborníka ze společnosti Darwiniana. Jestlipak víte, čím masožravou rostlinu zalévat?

V dopoledních je vítána účast žáků a jejich učitelů, ale prosíme o nahlášení času a počtu dětí pro zajištění hladkého průběhu akce.

Kontakt: www.ekocentrumkoniklec.cz, lucie.vancurova@ekocentrumkoniklec.cz

2012-09-10 09:47 · Michal Rubeš
kalendar.txt · Poslední úprava: 2015-07-07 10:32 (upraveno mimo DokuWiki)