Darwiniana

Seznam diskusních fór - Masožravky - ostatní témata : 
pěstování láčkovice
Autor: nosorozec (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2005 23:37

Potřeboval bych poradit: nevím zda je dobré pokud láčkovice stojí stále ve vodě někde udávají že to rostlině nesvědčí

předem velice děkuji za všechny odpovědi

Re: pěstování láčkovice
Autor: Zbyněk Zezula (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 06:17

Ve vodě by určitě neměl stát raději častá zálivka a dobrá drenášspinning smiley sticking its tongue out

Re: pěstování láčkovice
Autor: Saša Sjatkovský (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 10:09

Souhlas,mám ji taky tak-nestojí ve vodě,ale rosim ostošest

Saša
sjatkac@centrum.cz
[sjatkac.webovastranka.cz]

Re: pěstování láčkovice
Autor: Radek Kastner (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 10:45

Mně ve vodě stojí, ale mám vysokou drenáž a voda nikdy nedosahuje vrcholu drenáže. Jinak také vesele rosím, vlhkost mi udržuje rašeliník na povrchu.

Re: pěstování láčkovice
Autor: Saša Sjatkovský (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 11:24

to Radek:a máš tam ten rašeliník i v zimě??Docela bych se bál,že zvýšená vlhkost nese i zvýšené riziko hniloby i plísní,ikdyž je rašeliník prý dobrou prevencí plísní..nerad bych o Cefíka přišel,dělá mi jen radost smiling smiley jak to je u tebe??
dík


Saša
sjatkac@centrum.cz
[sjatkac.webovastranka.cz]

Re: pěstování láčkovice
Autor: Radek Kastner (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 12:22

Rašeliník mám i přes zimu, nemám ho ale úplně nahusto, navíc dávám potom daleko méně vody.
Ale abych pravdu řekl, tak C.nezimuju stejným způsobem jako skoro všechny mé ostatní masožravky - tzn.na chodbě domu při teplotách 5-7°C s minimem světla, což se mi osvědčilo. Neměl jsem ještě odvahu u C., jednak se uvádí o něco vyšší teplota zimování a nechtěl jsem o něj první zimu přijít..

Re: pěstování láčkovice
Autor: Saša Sjatkovský (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 15:08

JAsně bezva tip,nechám mu míň vody,aby neplesnivil a nehnil....zimovat budu taky doma,taky mě čeká 1 zima smiling smiley
Díky

Saša
sjatkac@centrum.cz
[sjatkac.webovastranka.cz]

Re: pěstování láčkovice
Autor: Jaroslav Rajsner (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 17:40

Já jsem přešel na pěstování ve dvoukvětináči, jako s rosnolistem. Dlouho se jí nechtělo růst, tak jsem ji přesadil a už teď, po měsíci začíná znovu růst (kéžby už na furtwinking smiley)

Re: pěstování láčkovice
Autor: Karlos (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2005 18:48

Zdar. Chtěl bych jen sdělit na co jsem přišel letošní rok, láčkovice jsem nasázel do různých typů substrátů. Nejlépe rostly rostliny v hliněném květináči v rašelině vylehčené perlitem(4:1) s drenáží ze střepů květináče tak 1/5 výšky květináče. Rostliny narostly opravdu nečekaně, stále mají středy plné nových ochmířených láček. Podle mě mohou stát ve vodě jen zdravé a zakořenělé rostliny, navíc starší. Malé rostlinky po přesazení opravdu v příliš mokrém substrátu nerostou tak dobře.
Jak jeden pěstitel z Belgie píše, nechává své rostliny stát ve vodě jen přes noc, a to v tenké vrstvě a jeho rostliny jsou myslím jasným důkazem, že něco takového smysl má:
[droseravzw.org]
[droseravzw.org]

Vypozoroval jsem, že Láčkovicím i jakoby prospívá občasné mírné proschnutí substrátu(ne aby zavadly. Rostou pak lépe. Letošním nečekaným přírůstkům se docela i divím, protože jsem měl ty rostliny doslova na úpalu ve skleníku na polici(špatně větraný). Má to něco do sebe, ve stínu jsou bledé, slabé...nic moc.
Navíc jim fakt svědčí lehký vzdušný substrát a ne utužené bahýnko. Kořeny má extra citlivé, snadno uhnijí, ale rychle v dobrých podmínkách dorostou. Zkouším i substráty s živým rašeliníkem, čistou hrubou rašelinu, takže dám vědětsmiling smiley Párkrát jsem zkoušel vyndat Cephalotus z květináče když už jakoby moc nerostl, a přesadit jej do čisté rašeliny, zbavené na jemném moučném sítě prachu. Do květináče jsem umístil drenáž a zaléval každý den shora. Po asi dvou týdnech se na bátzi rostliny objevil hustý! svazek četných kořenů. V přírodě to často roste v bahně,ale umělá kultura to je jiná.
Tak zdar.

Re: pěstování láčkovice
Autor: Zdeněk Žáček čestný prezident společnosti (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2005 12:31

Já mám Cephalotus follicularis na meziokenním parapetu východního okna. Květináč stojí v podmisce, do níž dle potřeby přilévám vodu. Velmi citlivě, žádné přelévání! V zimě zvlášť. Podrobně se o něm chystám napsat do "T" 4 v rámci svého seriálu.
Podotýkám, že tam můj cefík stojí zcela volně mezi různými druhy rosnatek, tučnic, orchidejí, darlingtonie.....

Zdeněk Žáček



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.

This forum powered by Phorum.
rss