Darwiniana

Seznam diskusních fór - Masožravky - ostatní témata : 
Cervene vs zelene zabarveni a velke osvetleni
Autor: Patrik Hudec prezident společnosti (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2005 16:46

Je cervenave (az temne) zabarveni, ktere je reakci na silne osvetleni (napr. cephalotus), nejak skodlive pro rostlinu, nebo naopak prospesne, ze ji cini odolnejsi proti zareni?
pribuzna otazka: kdyz budu uvazovat napr. 2 lackovky, kde jedna pri osvetleni tmavne a druha zustava stale zelena, mam dat blize ke zdroji tu tmavou, nebo naopak radsi zelenou? (neuvazujme ted horske a nizinne atp.)
a kdyz budu uvazovat zelenou a cervenou formu tehoz (kapensisky, mucholapky), kterou je lepe mit blize? Ta zelena zustane zelena, kdezto cervena diky svetlu uplne ztmavne, ze vypada jak "spalena" a ja pak nepoznam, zda to treba neni moc.
dik za radu

Re: Cervene vs zelene zabarveni a velke osvetleni
Autor: Václav Lenk (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2005 07:32

No konkretni odpoved Ti presne nereknu, protoze kazda rostlina reaguje jinak. Napr. cefik Ti zcervena a kdyz takhle budes smazit D. prolifera, tak zacne zloutnout. Rekl bych ze nejlepsi je rada vseho s mirou ... Druhy pripad je trosku z jineho soudku, ale taky nazorny. Existuje cervene vybarveny kultivar Lithops optica cv. Rubra, jasnou uvahou jsem si rikal, aby byl vic cerveny, tak mu dopreju hodne svetla ... omyl rostlina se barvi cervene pouze na miste, kde ma rozptylene slunecni zareni, na intenzivne oslunenem miste nedosahuje tak pekneho vybarveni ..... takze si hod korunou ....

Vašek Lenk
sasos@email.cz
ICQ 36461284

Re: Cervene vs zelene zabarveni a velke osvetleni
Autor: Martin Spousta (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 20:03

ale pozor...dnes už na koruně není ani sličná paní a ani orel... smiling smiley

Martin Spousta

Re: Cervene vs zelene zabarveni a velke osvetleni
Autor: Jaroslav Rajsner (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 02:08

Taky hraje velkou roli teplota, do nedávna (poloviny listopadu) jsem měl venku pár capensisek a ač byly celý den ve stínu, měly značné červené zbarvení, takového nedosahuju ani doma na parapetu. Taky dost záleží kterou rostlinu chceš mít vybarvenou, ale to je problém estetiky. Např. heliamfory mají přirozené zbarvení zelené, maximálně s nějakým tím červeným nádechem (tam ale hodně záleží na druhu), ale mají schopnost se vybarvovat. Na přirozených stanovyštích je téměř celý rok mlha a tudíž i málo slunečního záření a v tom zpočívá chudá vybarevnost. Doma pak nejednomu pěstiteli "krásně" zčervená a má z toho radost ale už opomíjí, že takle vybarvenou by v přírodě hledal jen ztěží.

Jarda R.

ICQ: dva nula nula devět devět osm osm sedm sedm

http://www.masozravky-kendy.xf.cz/kapky.jpg

Re: Cervene vs zelene zabarveni a velke osvetleni
Autor: Pavel Bartoň (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 03:19

Také záleží na cirkulaci vzduchu atd.. Já se snažím, aby rostliny ve sbírce byly co nejpodobnější těm v přírodě.



Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.

This forum powered by Phorum.
rss