Darwiniana - česká společnost pěstitelů masožravých rostlin

akce "Kosiště"
Víte, že ve VAMRu je i oddělení věnované rostlinným škůdcům a chorobám?

Základní informace

1.2.2010

Doplnil jsem kalendář akcí na rok 2010. Termín únorového kácení stromečků ještě není pevně stanoven, musíme se přizpůsobit počasí.


Na Českolipsku se nachází jedna vyjímečná lokalita, kde mimo různých zajímavých rostlin a živočichů roste naše nejvzácnější masožravka - tučnice česká (Pinguicula bohemica).

Pinguicula bohemica

Tahle masožravka roste ještě na několika málo místech v okolí, ale bohužel to nejsou pro ni vhodné lokality a je velmi pravděpodobné, že se odtamtud časem vytratí.

Existuje však jedno malé místo, kde se tučnici české celkem dobře daří. Ovšem aby se jí dařilo i nadále, je třeba tuto lokalitu správně spravovat, jinak hrozí, že zaroste.

Darwiniana se proto rozhodla přiložit ruce k dílu a udržovat tohle poslední místo na světě, kde tučnice česká ještě prosperuje.

Sami však něco takového nemůžeme dělat, proto jsme se obrátili na Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR, která nám řekne co a jak máme dělat, a která bude nad vším bdít.

O tom, jak jsme se k ochraně této lokality dostali, si můžete přečíst v našem časopise Chramst!.

Proč zrovna "Kosiště"?

Hledali jsme nějaký jednoduchý název, který by hezky vystihoval o co tady jde. Nápadů se našlo mnoho, ale ani jeden nebyl to pravé. Zdeněk si pak na jednu schůzku přinesl boďák, ve kterém si tuhle akci pro sebe pojmenoval Kosiště. No a to se tak nějak chytilo. Proto "Kosiště".

Darwiniana Licence Creative Commons
Texty a obrázky podléhají licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License, pokud přímo u nich není uvedeno jinak.
Darwiniana