Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


zprostredkovani-plateb-do-zahranici
Překlady této stránky:

Zprostředkování plateb do zahraničí

Objednat si semínka nebo rostliny ze zahraničí není velký problém, ale jak zaplatit? Bankovní převod do zahraničí často stojí více než vlastní objednávka, navíc jej většina obchodníků ani nenabízí. Posílat peníze v obálce je velké riziko a sdělovat číslo své platební karty rovněž.

Jak na to?

Vyberte si jeden ze dvou níže uvedených způsobů placení, objednejte si zboží, a jakmile vám prodejce sdělí částku k úhradě, převeďte ekvivalentní hodnotu v českých korunách na transparentní účet Společnosti ve Fio (viz Příjem plateb) dle některé z níže uvedených instrukcí:

Platba internetovou kartou Darwiniany

Platby kartou přijímá nejvíce prodejců, a proto jsme jako zvláštní službu pro naše členy zařídili platební kartu speciálně pro tyto účely. Jedná se o internetovou platební kartu EC/MC (Eurocard/MasterCard), se kterou je možné provádět platby „číslem“.

Pošlete mi mailem vyplněný formulář, do kterého už máte vyplnit pouze číslo karty, a který máte poslat faxem zpět obchodníkovi. Já už do něj vepíšu pouze potřebné zbylé údaje o kartě a pošlu ho.

Po realizaci platby kartou vám sdělím přesnou částku v korunách, která byla stržena (viz také výpis z transparentního účtu). Výsledná suma totiž závisí na aktuálním měnovém kurzu ke dni realizace v Raiffeisenbank. Případný rozdíl vzniklý pohybem kurzu plus 50 Kč za zprostředkování této služby doplatíte po transakci.

V případě jiného způsobu placení (např. online objednávka a podobně) se se mnou spojte a domluvíme jiný postup.

Platba přes PayPal

PayPal je dnes patrně nejznámější internetový platební systém, který nabízí stále větší množství prodejců. Internetovou kartu společnosti jsme tedy s touto službou propojili a od vás již potřebuji sdělit pouze částku k úhradě a e-mailovou adresu, kterou obchodník s PayPalem asocioval.

Po realizaci platby vám upřesním konečnou sumu v korunách, která byla stržena. Závisí totiž na aktuálním měnovém kurzu ke dni realizace v systému PayPal. Případný rozdíl vzniklý pohybem kurzu plus 25 Kč za zprostředkování této služby doplatíte po transakci.

Obě tyto služby jsou určeny výhradně členům Darwiniany a pouze a jen na nákup zboží a služeb souvisejících s předmětem činnosti společnosti. V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Patrik Hudec +420 724 715 717

zprostredkovani-plateb-do-zahranici.txt · Poslední úprava: 2013-12-09 13:13 (upraveno mimo DokuWiki)