Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vystava-masozravek

Výstavy masožravek

Čtrnáctý ročník výstavy masožravých rostlin se koná v termínu 9.–18. 6. 2017 (pá–ne), tradičně v horním skleníku BZ UK Na Slupi na Praze 2!
Instalace expozice proběhne ve čtvrtek 8. června, deinstalace pak v pozdně odpoledních hodinách poslední den konání Výstavy, tj. v neděli 18. června.

Ohlédnutí za předešlými ročníky: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005 (EEE), 2004


Milí příznivci masožravek,

už od roku 2004 pořádá každoročně Darwiniana společně s Botanickou zahradou Přírodovědecké fakulty UK v Praze velkou výstavu masožravých rostlin, na které se podílí mnoho různých pěstitelů zapůjčením více než čtyř stovek exemplářů do expozice, která je tak vždy pěknou a ucelenou přehlídkou napříč spektrem rostlin s touto ojedinělou schopností. V roce 2005 jsme dokonce vůbec poprvé a jako jediní přivedli do České republiky Euroburzu masožravých rostlin – European Exchange and Exhibition (zkráceně EEE).

Výstava se koná v horní části skleníku Botanické zahrady PřF UK, Na Slupi 16, Praha 2. Hlavní vchod do zahrady je hned u zastávky tramvaje Botanická zahrada, jednu stanici od metra B Karlovo náměstí.

Mladí návštěvníci Otevřeno je každý den od 9:00 do 18:00. Vstupné činí 40 Kč pro dospělé, 20 Kč pro studenty a důchodce. K dipozici je také rodinné vstupné za 80 Kč. Členové Darwiniany, ZTP s doprovodem a děti do 6 let mají vstup zdarma.

Na výstavě je zajištěn prodej rostlin, tématické literatury, semínek, triček a další aktivity. Na požádání zdarma provádíme, pokud to dovolí počet pomocníků. Z důvodu kapacity skleníku školám doporučujeme si termín výpravy raději dopředu zarezervovat na e-mailové adrese info@darwiniana.cz nebo telefonicky u Patrika Hudce na (+420) 724 715 717.

Přijďte se všichni podívat a ztratit se na chvíli v tajemném zákoutí podivuhodného světa masožravých rostlin – v oáze klidu, kterou skýtá Botanická zahrada přímo v samém srdci jinak rušného hlavního města.

Informace pro vystavovatele a pomocníky

Kdokoliv by měl chuť nám pomoci s praktickými činnostmi kolem provozu, instalace a deinstalace výstavy, je velmi srdečně vítán. Provoz výstavy vyžaduje nepřetržitou přítomnost alespoň dvou, lépe tří lidí. Jeden člověk musí být vždy u pokladny a vydávat vstupenky a další pomocníci zalévají kytky, rosí, pomáhají prodejcům a vystavovatelům, věnují se návštěvníkům, provázejí skupiny a dělají celou řadu nezbytných drobností, bez nichž se neobejdeme. Je pro nás proto důležité mít pokud možno předem řádně pokryté všechny dny výstavy, viz shrnující tabulka níže. Každá pomocná ruka je vítána. Pokud už nyní víte, kdy budete moci pomoci, napište nám a my vás připíšeme do tabulky.
Zvláště důležití jsou pomocníci ve čtvrtek v den instalace (předchází pátečnímu otevření výstavy) a poslední den při deinstalaci výstavy (následující neděle).

Každý, kdo by chtěl zapůjčit byť i jeden výpěstek, pište na info@darwiniana.cz. Dáme vám všechny potřebné instrukce. O rostliny se staráme s maximální péčí, snažíme se je hlídat, v případě potřeby i několikrát denně zaléváme a rosíme vodou z osmózy a k dispozici budeme mít také několik velkých vitrín, kam můžeme umístit vlhkomilnější druhy. Jako každý rok budou vystavovatelé odměněni podílem na zisku z výstavy. Malým vystavovatelům jsou tak kompenzovány náklady na přepravu rostlin a prodejci si mohou touto cestou umořit pronájem prodejní plochy.

Informace pro prodejce

K dispozici bývá standardně okolo 12 metrů prodejní plochy. Pronájem prodejní plochy o délce 1 m na celou dobu výstavy (tzn. 10 dní) je max. 600 Kč. Zájemci pište prosím na adresu info@darwiniana.cz.

vystava-masozravek.txt · Poslední úprava: 2018-01-21 10:43 (upraveno mimo DokuWiki)