Trifid 2013/2

  • ročník 18
  • ISSN 1214-4134
  • počet stran 52
  • redakční uzávěrka 31. 5. 2013

Katka Králová, Jarda Neubauer, Dan Hordějčuk

Další úsek expedice za evropskými tučnicemi, tentokrát převážně po Španělsku. Hledání nebylo vždy jednoduché, španělské počasí v kombinaci s většími vzdálenostmi dávalo občas dost zabrat. Ale v článku uvidíte, že se to vyplatilo.

Lubomír Adamec

V úvodu článku nejprve najdeme základní informace a popis této vodní bublinatky. Následně autor shrnuje své roční zkušenosti s jejím pěstováním v různých podmínkách.

Jakub Štěpán

Pro někoho bude možná překvapením, že v naší zemi může najít hned 13 druhů masožravých rostlin. Nyní se s nimi můžete seznámit.

Stewart McPherson

Kromě hledání již dobře známých druhů láčkovek bylo cílem této expedice i nalezení relativně nového druhu, což se také povedlo. Článek určitě stojí za prohlédnutí, už jen kvůli množství působivých fotek, mimo jiné i onoho nového druhu.

Jaroslav Neubauer

Článek o výletu na moravské lokality orchidejí. Díky pečlivé fotodokumentaci si je můžete zároveň všechny prohlédnout.

Jiří Vítek

Pokračování tématu o symbióze u láčkovek, tentokrát se zaměříme na mravence a všekazy (neboli termity).

Patrik Hudec

Botanická zahrada Liberec určitě nesmí chybět na seznamu navštívených míst žádného českého masožravkáře. Darwiniana se tam tedy vypravila v rámci svého pravidelného setkání, jehož součástí byly letos i volby do Správní rady společnosti. Určitě nejzajímavějšími částmi programu byly přednáška pana doktora Studničky a následná prohlídka zásobních skleníků zahrady.