Fotosoutěž Darwiniany 2010

Autor textu: Kateřina Braunová; převzato z Trifidu 2010/3

Začátkem července jsem na fóru ohlásila Novou fotosoutěž Darwiniany na téma „Kořist“. Oznámení o jejím konání vyšlo vzápětí také v Trifidu 2/2010. Snímky do soutěže mohli zájemci posílat do 1. 8. 2010. Fotografií s komentáři se sešlo celkem deset od devíti autorů, z nichž měla Správní rada (kromě zúčastněného Patrika Hudce) za úkol vybrat pětici nejlepších, která postoupí do finálového kola. Členové poroty po celou dobu neznali ani autory snímků, ani neměli přehled o tom, jak hlasovali ostatní. Jak průběžně chodily hlasy od jednotlivých porotců, brzy se na čele vytvořila jasně vedoucí dvojice. O zbylé tři postupové příčky však bojovala čtveřice fotek do samotného konce a o konečné podobě postupující pětice rozhodl až poslední, sedmý hlasující. Shodou náhod jím byl Zdeněk Žáček. Navíc po sečtení všech bodů dopadl souboj o třetí až páté místo překvapivou remízou.

Těchto pět vybraných fotografií pak bylo anonymně vystaveno na každoroční výstavě Darwiniany a její návštěvníci byli požádáni o vhození papírku s číslem té nejlepší do připravené krabičky. Uzávěrku hlasování stanovila SR na úterý večer, poslední den prázdnin. Druhý den ráno Kačka Králová spočítala všech 213 hlasů. Po zbytek Výstavy pak bylo u fotografií krom výsledného pořadí uveřejněno rovněž jméno jejího autora. Na zbylých příčkách (od 6. do 10. místa) skončily snímky Ireny Braunové, Jirky Schillera, Tomáše Botha, Tondy Vondráka a Rosti Kracíka.

Moc děkuji všem, kteří se fotosoutěže zúčastnili, a gratuluji Kubovi Štěpánovi, jehož fotografie zvítězila! Vítěz si rovněž odnese masožravou cenu věnovanou Michalem Koubou.

Jakub Štěpán (84 hlasů)

„Před osudným krůčkem je vhodné dát si dvacet.“

{vamr 4516 big}

Radek Panenka (64 hlasů)

Autor nesouhlasil s uveřejněním fotografie.

Jakub Štěpán (27 hlasů)

„Ano, já jsem tam dole, vytáhněte mě!“

{vamr 4517 big}

Daniel Hordějčuk (19 hlasů)

„Účinnější, levnější a hezčí než elektrické lapače hmyzu.“

{vamr 4518 big}

Patrik Hudec (19 hlasů)

„Jenom se na chvilku natáhnu, než poleví to horko…“

{vamr 4519 big}