Výstava masožravých rostlin – Brno

název:
Výstava masožravých rostlin – Brno
kde:
Botanická zahrada PřF MU
od:
2012-05-24
do:
2012-06-01
odkaz:
http://www.sci.muni.cz/bot_zahr/program.html
kalendář:
výstava

Od 24. 5. do 1. 6. 2012 se ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Kotlářská 2 koná ve spolupráci s pěstiteli

Výstava masožravých rostlin

Prohlédnout si můžete všechny skleníky, nakonec zakoupit i rostliny. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin. Všechny zájemce srdečně zveme, už proto že i venkovní zahrada je v tuto dobu nejkrásnější z celého roku. Vstupné do skleníku je přes skleník kaktusů, cena 50 Kč, zlevněné 25 Kč. U pokladny jsou k dispozici propagační materiály, suvenýry, pracovní listy, turistické známky a razítko. Školní exkurze není nutné dopředu hlásit, ale v době výstavy po sklenících neprovázíme. K expozici masožravek mohou žáci dostat odborný výklad. Výstava je ve venkovním prostoru tradičně doplněna o překrásné práce žáků ZUŠ Veveří a ve sklenících o prezentaci tropických akvarijních vodních rostlin.

Letošní výstava je ve znamení noblesně na rostlých Sarracenií. Příznivé klimatické podmínky a patrně také i to, že Laďa Sedláček v loňském roce na podzim vyměnil na foliovém krytu poměrně pro světlo těžko propustnou deku za čirou folii. Tímto počinem po léta odpočaté sáry doslova vyrazily k nebi a metrové láčky jsou opravdu velmi působivé.

Michal Kouba

Na výstavě jsou také k vidění aranže z řezaných květin (i masožravých). Letos paní Holubová zvolila několik ukázek od svatby po pohřeb, neb masožravky patří k životu!

Michal Rubeš

Pár fotografií Michala Kouby z instalace výstavy.