Masožravé rostliny ... a jiné kuriozity (aktualizováno 10.6.2011)

název:
Masožravé rostliny ... a jiné kuriozity
kde:
skleník katedry biologie PřF UJEP
od:
2011-06-03
do:
2011-06-14
odkaz:
http://biology.ujep.cz/
kalendář:
výstava
popis:
Výstava masožravek ve skleníku biologie PřF UJEP v Ústí nad Labem.

Dobrý den,

srdečně vás zveme na výstavu Masožravých rostlin, která se bude konat po dvouleté přestávce v novém skleníku Katedry biologie PřF Univerzity J.E.Purkyně v Ústí nad Labem. Naši významní spoluorganizátoři Jaroslav Neubauer a Miroslav Macák si tentokrát pro vás chystají besedu o jejich II. cestě za masožravými rostlinami po lokalitách Francie a Španělska. Případným zájemcům o konzultaci zde budou osobně přítomni po oba víkendy.

Bližší informace ohledně termínu konání výstavy jsou v přiložené pozvánce. Vstupné dobrovolné.

Tip na závěr: návštěvníkům váhajícím např. vzhledem k vzdálenosti, bych doporučila spojit návštěvu výstavy např. s návštěvou ústecké ZOO http://www.zoousti.cz/ nebo botanické zahrady v Teplicích http://www.botanickateplice.cz/ obojí stojí za to :-)

s pozdravem
Marcela Strnadová
Katedra biologie PřF UJEP v Ústí nad Labem

V sobotu 4.6, po práci na Kosišti a po krátkém obědě jsme naskákali do aut a rozjeli se do Ústí nad Labem za Marcelou Strnadovou a Jardou Neubauerem na výstavu masožravek.

První co nás zaujalo, je nový skleník, kde se výstava pořádá, lemovaný velkými květníky se špirlicemi. Uvnitř pak bylo k vidění většina rodů masožravek v perfektním a přehledném uspořádání. Jednotlivé rody jsou uspořádány do oddělených sekcí a vybavené tabulí s informacemi. Kytky jsou ve skvělém stavu, velmi dobře dostupné, takže si je můžete prohlédnout ze všech stran.

Součástí výstavy je i prodej. K dispozici jsou především základní druhy masožravek jako rosnatky a mucholapky, ale i ty méně běžné, například různé bublinatky nebo darlingtonie. Špeky v prodeji nehledejte, výstava je zaměřena především na školy a lid obecný.

Pokud máte Ústí nad Labem v rozumném dosahu, určitě se na výstavu jděte podívat.

Na stránkách ČTK jsem našel článek o výstavě s pěkným videem podbarvený vhodnou hudební kulisou. :-)