Brněnská výstava masožravých rostlin

datum:
2018-07-17
autor:
Katka Braunová

V sobotu 2.6. ráno jsme s Patrikem vyrazili vlakem na výstavu masožravých rostlin do Brna. Výstavu pořádá Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Po příjezdu do Brna jsme nejdříve vyrazili na oběd a poté už pěšky do botanické zahrady. Tam jsme se setkali s Adamem Velebou – naším prezidentem a dobrým kamarádem. Slavnostně jsme mu předali čerstvě vytištěného posledního papírového Trifida a než jsme se vydali do skleníků, obdivovali jsme čerstvě osázené nové venkovní rašeliniště. Až se rostliny rozrostou, bude to opravdová paráda.

Venkovní rašeliniště Foto 1 „Venkovní rašeliniště“ foto KB

Ve skleníku nás uvítaly vzrostlé špirlice a zavěšené velké láčkovky. Vše hezky naaranžované, dokonce s prvky tekoucí vody. Samozřejmě nesměli chybět zástupci ostatních rodů - například velké trsy mucholapek a rosnatek. Vpravo byla pěkná sbírka tučnic, některé rostlinky bohatě kvetly. Hezky zpracované byly dva bannery s fotkami a popisy rostlin.

Venkovní rašeliniště Foto 2 „Láčkovky a špirlice“ foto KB

Venkovní rašeliniště Foto 3 „Střed výstavy a bannery“ foto KB

Venkovní rašeliniště Foto 4 „Tučnice“ foto KB

V kapradinovém skleníku je jezírko s rašelinovým valem osázené tučnicemi a rosnatkami, vypadá velmi efektně. V tomto skleníku se bude pravděpodobně konat podzimní výstava masožravých rostlin, kde bude možné vidět masožravky, které se v létě vystavovat nedají, například vysokohorské láčkovky.

Venkovní rašeliniště Foto 5 „Jezírko s rašelinovým valem“ foto KB

Venkovní rašeliniště Foto 6 „Kapradinový skleník“ foto PH

Výstavu jsme si užili, prošli jsme si i ostatní skleníky, pokochali se krásou rostlin, a těšíme se na další akce.