Botanická zahrada přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně – Výstava masožravek 2010

Autor: Michal Kouba

V krátké foto reportáži velmi rád představím přípravu a instalaci tradiční jarní výstavy masožravých rostlin, která se koná v termínu 27. května - 4. června 2010, denně od 9 do 18 hodin.

Sehranou partu, která se každoročně podílí pod vedením Ing. Ládi Sedláčka na realizaci výstavy, už není třeba představovat. Stačí se podívat na pozvánky z minulých let a to, co se mění, je jen rychlost, se kterou se s dílem vypořádají a pár šedin navíc.

Takto narostlé sáry jsou dílkem Honzy Nováka.

Na závěr kafíčko

Políčka tučnic jsou do výstavy zapůjčena botanickou zahradou

Pokud budeme jako každý rok děkovat vydatné pomoci ze strany BZ při realizaci výstavy, je nutné se ohlédnout trochu podrobněji za výsledky práce, které nejsou nad jejich rámec. Pak jsme teprve schopni ocenit, co jejich pomoc znamená. Prohlídku zahrady si nenechte ujít. Opravdu to stojí za to.

Kvetoucí Paulownia tomentosa

Tento tým, který má na starosti venkovní plochy o rozloze 1,5 ha s kolekcí cca 2500 druhů rostlin a pětilodí skleníků o ploše 1200 m2 s množstvím dvou tisíc druhů tropických a subtropických rostlin, je odpovědný za nevšední zážitek, který nám procházka zahradou připraví.

Na sobotní setkání a valnou hromadu společnosti Darwiniana jsou všichni srdečně zváni.

Sraz bude v prostorách výstavy v 10 hodin, poté se odebereme do přednáškové místnosti, kde po krátké provozní části VH budou následovat dvě přednášky. Adam Veleba vám představí Rosnatky Jižní Ameriky a Honza Novák zas JBK v Chile a Argentině.

Z hlavního nádraží či centra města tramvají č. 12 a 13 směr Královo Pole nebo č. 3 a 11 směr Bystrc, vystupuje se na zastávce Konečného náměstí, přímo u botanické zahrady. Z České ulice lze jet i trolejbusem č. 32, 34 a 36 a vystoupit na zastávce Sušilova z druhé strany Přírodovědecké fakulty.