Obsah

Trifid 2012/2

Klíčivost starých semen

Pavel Brzeska

Po dlouhých 10 letech bez masožravých rostlin se autor rozhodl ke svému koníčku vrátit. A začal rovnou experimentem. Svou sbírku zkusil založit ze starších semen, která mu z dřívějšího pěstování zbyla. A co mu všechno vyklíčilo? Kterým druhům se naopak klíčit nechtělo? Dozvíte se v článku.

Mikroskopovanie a popis anatómie podzemnej pasce rodu Genlisea

Karol Gazdik

Jak již název napovídá, najdete v článku fotografie a poznatky z mikroskopování pastí jednoho z méně rozšířených rodů masožravých rostlin – rodu Genlisea.

Podruhé za špirlicemi na dalekou Floridu, část 2.: Apalachicola National Forest

Gerald Comte

Další článek o cestování po americkém státě Florida. Ač by se z nadpisu mohlo zdát, že autor hledá pouze špirlice, není tomu tak. Najdete zmínku i o rosnatkách, bublinatkách a samozřejmě i některých nemasožravých druzích rostlin.

Výstava 2012

Patrik Hudec

Reportáž z každoroční výstavy masožravých rostlin, kterou Darwiniana pořádá v pražské Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze.

Každý někam cestuje aneb Patagonií křížem krážem

Jan Novák

Vyprávění z cest po jihoamerické Patagonii převážně za kaktusy. Nechybí ani návštěva tučňáků.

O Hrabanovské černavě, zdejší bublinatce obecné a její letošní expanzi

Jakub Štěpán

Kuba často navštěvuje různé české lokality masožravek. Tentokrát se vydal zjistit, jak si stojí bublinatky poblíž Lysé nad Labem.

Pinguicula jarmilae alias Pinguicula chuquisacensis

Adam Veleba

Zkušenosti s pěstování této teprve pár let známé rostliny a její popis.

Osvětlování rostlin (nejen) pomocí LED diod

Adam Veleba

Kdysi se na Chramst!u objevil článek o LED diodách a jejich vlivu na růst masožravých rostlin. Adam postupně získával více a více informací a zkušeností, které si teď můžete přečíst i vy.