Obsah

Trifid 2011/2

Výstava 2011

Patrik Hudec

Shrnutí výstavy Darwiniany, která proběhla letos nově v červnu. Najdete i krátkou zmínku o tom, jak letošní ročník výstavy dopadl finančně.

Niečo málo o darlingtonii a jej pestovaniu

Karol Gazdik

Obsáhlý článek, který obsahuje obecné informace o jediném zástupci rodu Darlingtonia – darlingtonii kalifornské. Kromě toho se také dovíte, jak tuto na první pohled zvláštní rostlinu pěstovat, aby se jí dařilo co nejlépe.

Výlet do ráje láčkovek – Borneo 2009

Vašek Kubín

Poslední díl vyprávění zážitků ze skoro měsíčního putování po Borneu. V tomto díle se vydáme hned za několika druhy láčkovek a nechybí ani několik kříženců. Nejvíce je ale zaměřen na dvě krásky – Nepenthes villosa a Nepenthes rajah. A po posledních nákupech už autora čekala pouze cesta domů a nás poslední tečka za sérií jeho příběhů.

Knihovník představuje – Das Taublatt

Adam Veleba

V tomto čísle nenajdete recenzi nějaké z knížek s masožravou tématikou, ale časopisu. A to časopisu německé pěstitelské společnosti, který díky svému provedení určitě za zmínku stojí.

Drosera dilatato-petiolaris

Jirka Vaněk

Jirka v článku představuje další rosnatku ze sekce Petiolaris. Můžete si přečíst spoustu obecných informací o vzhledu rostliny a jejím výskytu. No a samozřejmě asi to nejzajímavější… Jak ji úspěšně pěstovat a množit.

Nový kříženec: Utricularia microcalyx × sandersonii

Jakub Štěpán

Někteří z vás se určitě někdy pokusili o vytvoření vlastního křížence. Kubovi jeho snaha vyšla a kromě článku o křížení si můžete prohlédnout i fotky nové rostlinky, která si odnesla něco z obou rodičů.

Láčkovice a rosnolist celoročně venku – nic nemožného

Jakub Štěpán

V některém z minulých dílů jste se mohli dočíst, že lehké mrazíky láčkovici neškodí. V tomto článku šel autor mnohem dál a „cefík“ spolu s rosnolistem a několika dalšími druhy nechal přes zimu ve venkovním zimovišti. Jak pokus dopadl, se můžete dočíst sami.

JNN Drosera burkeana tým

Dan Hordějčuk, Katka Braunová

Další článek týkající se projektu Jak Na Ně, který se snaží zjistit nejvhodnější podmínky pro různé druhy masožravek. Tentokráte zaměřený na rosnatku Drosera burkeana. Dva členové tohoto týmu shrnují poznatky o růstu rosnatek v několika vybraných substrátech.

Druhá výprava – A zase ty tučnice, díl III.

Jarda Neubauer, Pepa Malínský, Mirek Macák

Třetí díl se točí především kolem různých lokalit tučnice Pinguicula longifolia, ale najdete zmínky i o jiných druzích. Hlavním cílem byla lokalita s červeně zbarvenými rostlinami. Ač málokdo věřil v úspěch, nepravděpodobné se stalo skutečností a červené tučnice skutečně našli, ač to nebyla cesta jednoduchá. Samozřejmě se nedočtete pouze o tučnicích, ale i o nemasožravých botanických kuriozitách.