Semena z Číny

Všechno o pěstování - jak na to, škůdci, technika, ...
Odpovědět
hajekva
Kontaktovat uživatele:

Semena z Číny

Příspěvek od hajekva » 06 čer 2018, 12:51

Chtěl jsem se prosím zeptat zkušených pěstitelů, co si myslí o pěstování MR ze semínek poslaných z Číny. Nemluvím o tom, jestli pošlou to, co je objednané v rozumné kvalitě (to je věc druhá a pro mě zatím neznámá). Spíš mi jde o etiku a jestli to nějakým způsobem nemůže tady v ČR uškodit. Upřímně, ceny jsou neporovnatelné Díky, Vašek.
Termiter
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: Semena z Číny

Příspěvek od Termiter » 06 čer 2018, 13:05

To je dobrá otázka. Já osobně zkušenost nemám, protože než jsem o tom stačil vůbec uvažovat, viděl jsem zkušenosti jiných.
Obvykle totiž dojde nějaká ta řeřicha nebo něco podobného. Není tam absolutně žádná záruka, že ta semena jsou ta, která uvádějí. Než to člověku vyklíčí, tak ten obchod zmizí a nemáte žádné dovolání.

Darwiniana provozuje obchod semeny, které získává obvykle darem nebo výměnou od našich pěstitelů, viz https://www.darwiniana.cz/obchod/
Teď je dočasně zavřený, protože krabice se semeny bude umístěná na Výstavě, viz https://www.darwiniana.cz/masozravky/vystava-masozravek, takže bude možné si je tam pořídit bez poštovného.
Michal Rubeš - člen správní rady společnosti Darwiniana
zlatokrt
Kontaktovat uživatele:

Re: Semena z Číny

Příspěvek od zlatokrt » 06 čer 2018, 19:20

Nejproblematičtější je tato otázka u láčkovek, protože ty mají Číňani "za rohem". Na loňské přednášce Honzy Müllera mimo jiné zazněl postřeh, že na územích pod velkým vlivem Číny je příroda v horším stavu a domorodci si přivydělávají právě sběrem rostlin z přírody a jejich prodejem Číňanům (ať už se jedná o láčkovky, orchideje nebo jiné atraktivní druhy). Z etického hlediska je tedy podle mě asi nejrizikovější objednávat láčkovky.
Adam Veleba
Odpovědět