Rosnolist (miniexperiment): vliv odříznutí špičky semínka na klíčení v číslech

Všechno o pěstování - jak na to, škůdci, technika, ...
Odpovědět
Patrik Hudec
Kontaktovat uživatele:

Rosnolist (miniexperiment): vliv odříznutí špičky semínka na klíčení v číslech

Příspěvek od Patrik Hudec » 28 dub 2018, 18:27

Ahoj,

měl jsem od Jardy Rajsnera z loňska 22 semínek rosnolistu. Vysel jsem je letos v polovině února, přičemž polovině jsem odřízl špičku, zatímco druhou jedenáctku jsem experimentálně vysel bez zásahu. Po cca 5 týdnech vyklíčilo 8 semen z 11 naříznutých (další 2 zplesnivěla), zatímco z nenaříznutých nevzešlo nic. Tak propastný rozdíl jsem popravdě nečekal. Na základě toho jsem odřízl špičky i všem zbylým semenům, přičemž do dvou týdnů tři z této druhé jedenáctky vzešly. Dva semenáčky nakonec uhynuly, zbylo 9 rostlinek. Jardovi děkuji za semínka.
zlatokrt
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosnolist (miniexperiment): vliv odříznutí špičky semínka na klíčení v číslech

Příspěvek od zlatokrt » 29 dub 2018, 22:36

Taky jsem to kdysi zkoušel, méně exaktně, ale s více semeny. Bylo to vyrovnanější, naklíčilo něco z obou skupin, i když také vyhrála ta naříznutá.
Adam Veleba
abe
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosnolist (miniexperiment): vliv odříznutí špičky semínka na klíčení v číslech

Příspěvek od abe » 01 kvě 2018, 13:04

Tak to je paráda dostal jsem také semínka od Jardy Rajsnera díky moc;) žádné jsem nenastrihnul jen pohodil tak dám vědět jak to dopadne ;)
Patrik Hudec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrik Hudec » 28 čer 2018, 22:02

Ke svému velkému překvapení jsem dnes objevil novou rostlinku. Vzešla tento týden, tzn. více než 4 měsíce od vysetí a s odstupem více než tří měsíců od vyklíčení poslední rostlinky.
Tak jí tímto dávám palec nahoru :) .
Patrik Hudec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrik Hudec » 06 črc 2018, 12:37

A další rosnolist vylezl ze včera na dnešek. Budiž to tedy povzbuzením pro ty, kterým Drosophyllum lusitanicum do pár týdnů od vysetí nevzejde, aby neházeli flintu do žita.
Patrik Hudec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrik Hudec » 07 črc 2018, 16:52

A další rostlinka se objevila jen o pár hodin později. Ještě by to chtělo vědět ten spouštěč.
Odpovědět