Stránka 1 z 1

Přípravky na ochranu rostlin

Napsal: 25 srp 2019, 18:45
od mesemb
Zdravím :) Chtěl bych se zeptat, použil někdo z vás na masožravky (nejlépe konkrétně na heliamfory, špirlice, láčkovice a láčkovky) přípravky NeemAzal nebo Rock Effect?

Poslední dobou jsem pořídil dost nových kytek a rád bych zavedl nějaký preventivní program, abych zabránil případnému zavlečení nejrůznějších škůdců (nerad bych znovu absolvoval setkání se sviluškami/savými roztoči). Mám dřívější zkušenost s přípravky Mospilan, Vertimec, Floramite, Nissorun... Všechno kytky zvládly bez následků. Zkoušel jsem i biool, ten už nějaké nepříjemné následky zanechal...

Nicméně nechci preventivně používat "agresivní" chemii, už pro případy vzniku rezistencí, chtěl bych tedy ideálně něco méně náročného a na přírodní bázi. Zaujal mě proto přípravek NeemAzal - má to obsahovat azadirachtin z rostliny Azadirachta indica (neem tree). Na zahraničních fórech jsem našel, že úspěšně používají neem oil na masožravky, různé přípravky nebo domácí výroba např. s jarem jako emulgátorem. Ze složení NeemAzal ale není jasné, v jaké je to formě a jaký je emulgátor, takže netuším, jestli je to pro masožravky bezpečné... Na podobném principu je pak přípravek Rock Effect, kde je ve složení pongamový olej...

Případně kdyby jste měli tip na něco lepšího, uvítám každou radu. Díky! :)

Re: Přípravky na ochranu rostlin

Napsal: 29 srp 2019, 22:41
od Jakub Štěpán
Zdravím,
nedávno jsem použil Rock Effect na puklice. Přišlo mi, že trochu zabral, každopádně důležité je, že ani citlivější rostliny nepoškodil. Vzal jsem to plošně od citlivých rosnatek po špirlice a darlingtonii a všechny v pořádku.

Re: Přípravky na ochranu rostlin

Napsal: 17 zář 2019, 07:33
od mesemb
Zdravím, díky za odpověď. Já jsem mezitím vyzkoušel ten NeemAzal. Nejdříve na jedné rostlině, pak na celém květináči a nakonec na celé sbírce - heliamfory, darlingtonie, špirlice, láčkovky a láčkovice. Všechny rostliny, včetně živého rašeliníku, to přežily a nijak negativně nezareagovaly :) Vzhledem k tomu, že jsem to použil preventivně, tak netuším, jestli to funguje i na škůdce. Ale pokud se vyskytnou, tak to bude první přípravek volby.

Re: Přípravky na ochranu rostlin

Napsal: 23 zář 2019, 19:12
od Termiter
Tak alespoň je to nezabíjí. Ty kytky. :-) Díky za pokus.

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk


Re: Přípravky na ochranu rostlin

Napsal: 24 zář 2019, 19:42
od Jakub Štěpán
Já po čase mohu říct, že Rock Effect nejen že nepoškodil rostliny, ale po druhé aplikaci i takřka úplně vyhladil puklice. To se mi ještě nikdy dříve tak dobře nepovedlo :-). Takže doporučuju.